Wyprzedzasz podczas mgły? Licz się z tym, że może spotkać cię taka sama sytuacja (wideo)

Mgła jest jednym z najgorszych zjawisk, które można napotkać na drogach całego świata. Powoduje wiele wypadków i korków, w których zginęło mnóstwo ludzi, a wielu zostało rannych. W najbliższych dniach mgły mogą pojawiać się w wielu województwach.

Słaba widoczność niestety nie jest w stanie wyeliminować popędu niektórych kierowców nieszanujących swojego i czyjegoś życia. Oto przykład z DK62 w pobliżu Siemiatycz. Mimo zaledwie 50-metrowej widoczności, kierowca Citroena wyprzedzał samochód dostawczy i omal nie doprowadził do tzw. „czołówki”.

Laser za samochodem sposobem na mgłę
Laser za samochodem sposobem na mgłę

Czy jest skuteczna metoda na walkę z mgłą? Podczas jazdy najważniejsze jest pełne skupienie, uruchomione światła przeciwmgłowe i prędkość dostosowana do warunków. Na rynku są jednak dostępne gadżety, które ułatwiają życie kierowcom. Jednym z nich jest laser, który można zamontować w tylnej części pojazdu, aby inny użytkownik drogi mógł w porę zauważyć nasz samochód. Ten na zdjęciu powyżej kosztuje kilkadziesiąt złotych i umieszczony na tylnym zderzaku wyświetla czerwony pasek na jezdni 5-7 metrów za samochodem. Laser należy go podłączyć do elektryki samochodu.