Sygnalizacja świetlna wkrótce pojawi się w mapach Google (Google Maps)

Wraz z wydaniem iOS13 we wrześniu ubiegłego roku Apple dodało do swojej mapy znaki STOP oraz sygnalizacje świetlną, ułatwiając wybór właściwej trasy do miejsca docelowego. Google najwyraźniej też zamierza wprowadzić podobną funkcję w „Google Maps”. Niektórzy amerykańscy użytkownicy urządzeń z Androidem zauważyli sygnalizację świetlną na ulicach Stanów Zjednoczonych.

Sygnalizacja świetlna pojawia się zarówno w trybie nawigowania, jak i podczas przeglądania mapy. Sygnalizacje są widoczne w wersji 10.44.3 Google Maps, ale nie pojawiają się w nowszej wersji 10.45.0 beta, co oznacza, że inżynierowie Google ciągle testują nową funkcje na małych grupach użytkowników.

10.44.3 Google Maps
10.44.3 Google Maps

Pojawienie się sygnalizacji świetlnej jest zdecydowanie bardzo interesującą informacją dla osób, które zamierzają omijać drogi z sygnalizacją świetlną, zazwyczaj powodujące korki.

10.44.3 Google Maps
10.44.3 Google Maps

Jest to również bardzo dobra informacja dla praktykujących ekonomiczną jazdę. Zasady ecodrivingu opierają się na tym, żeby jak najmniej używać pedałów gazu i hamulca, a sygnalizacja świetlna często wymaga pełnego zatrzymania i ponownego ruszenia, co zużywa więcej paliwa niż poruszanie się ze stałą niską prędkością.

Google Maps powstało w lutym 2005 roku. Serwis internetowy oraz aplikacja umożliwiają przeglądanie mapy, oglądanie zdjęć lotniczych oraz zdjęć panoramicznych 360 stopni (Google Street View) i obejmują wiele innych funkcji. Usługa jest darmowa i dostępna dla wszystkich użytkowników.