Oto nowy Nissan Ariya (BEV): tak, to model produkcyjny. Elektryczny SUV trafi również do Polski

W środę 15 lipca o godzinie 8:00 Nissan oficjalnie zaprezentuje nowy model Ariya. Jak to jednak zwykle bywa, pierwsze zdjęcia w sieci pojawiły się już teraz. Elektryczny SUV japońskiej firmy jest plasowany między Qashqaiem i X-Trailem, natomiast fotografie przedstawiają wersję w 100% produkcyjną. Dla przypomnienia, koncept został pokazany na zeszłorocznym pokazie samochodowym w Tokio. Też jesteśmy zaskoczeni, że stylistom oraz inżynierom udało się zachować wiele elementów z modelu prototypowego.

Nissan Ariya będzie produkowany w fabryce firmy w Tochigi w Japonii. Według naszych informacji nadwozie mierzy 4,6 metra długości, 1,92 m szerokości oraz 1,63 m wysokości. Do tej pory nie wyciekły żadne parametry techniczne modelu, poza tym, że pierwszą setkę osiąga w czasie około 5 sekund. Dowiedzieliśmy się również, że zasięg elektryczny wynosi około 480 kilometrów, ale nie wiadomo czy jest zgodny ze standardami WLTP.

Nissan Ariya
Nissan Ariya
Nissan Ariya
Nissan Ariya
Nissan Ariya
Nissan Ariya

Nissan Ariya to globalny model Nissana, który najpierw będzie oferowany w Japonii, ale w połowie 2021 roku trafi również do europejskich salonów, w tym do Polski. Na razie jest za wcześnie, aby rozmawiać o cenach.

Nissan Ariya
Nissan Ariya – wnętrze
Nissan Ariya
Nissan Ariya – wnętrze