Nowe Audi A6 Avant PHEV oficjalnie (A6 Avant 55 TFSIe Quattro)

A6 Avant 55 TFSIe Quattro to oficjalna nazwa Audi A6 Avant, które po raz pierwszy oferowane będzie z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV). Nowe kombi z Niemiec zostało wyposażone w silnik benzynowy TFSI o pojemności 2.0 l, który rozwija 248 koni mechanicznych. Jednostka spalinowa wspierana jest przez silnik elektryczny o mocy 141 koni mechanicznych. Łączna moc A6 Avant 55 TFSIe Quattro wynosi 362 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

A6 Avant 55 TFSIe Quattro (PHEV) – zasięg elektryczny, osiągi

Zgodnie ze standardami WLTP nowe A6 Avant wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in przejedzie do 51 kilometrów wyłącznie na silniku elektrycznym. A6 Avant 55 TFSIe Quattro osiąga pierwszą setkę w czasie 5,7 sekundy, co oznacza, że jest tylko o 0,1 sekundy wolniejsze od hybrydowej limuzyny A6. Prędkość maksymalna wynosi 255 km/h, ale w trybie wyłącznie elektrycznym można pojechać maksymalnie 135 km/h.

A6 Avant 55 TFSIe Quattro – ile kosztuje?

Cena podstawowego modelu w Niemczech startuje od 71.940 euro. Auto już w standardowej wersji wyposażone jest w matrycowe światła LED, sportowe siedzenia, czterostrefową klimatyzację, cyfrowy zestaw wskaźników, sportowe zawieszenie, 19-calowe koła czy pakiet S line (czarne akcenty i przyciemniane szyby). Ceny na polskim rynku powinny zostać podane w ciągu najbliższych tygodni.