Które części samochodu należy dezynfekować w czasie pandemii koronawirusa?

Cały świat został dotknięty koronawirusem i najlepszą radą, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo jest pozostanie w domu. Jak należy się jednak zachowywać, jeśli musisz korzystać z samochodu?

„Najlepiej w ogóle nie korzystaj z samochodu. Ale jeśli musisz – nie dziel się samochodem z innymi ludźmi. Jeśli musisz podróżować z kimś, upewnij się, że ta osoba nie ma objawów typowych dla koronawirusa. Używaj maski do twarzy. Bądź w stałym kontakcie ze wszystkimi, z którymi podróżowałeś samochodem, abyś mógł ich powiadomić gdy dowiesz się, że jesteś zarażony. Zdezynfekuj wszystkie dotykane powierzchnie przed i po podróży, szczególnie jeśli dzielisz samochód z kimś” – powiedziała Jana Parmova, lekarz Skody.

Które części samochodu należy zdezynfekować?

Części zewnętrzne, które należy dezynfekować to: klamki, ramy drzwi, klamki lub guziki służące do otwierania bagażnika. Ponadto zdezynfekuj każdą część nadwozia, której dotknąłeś.

Części wewnętrzne, które należy dezynfekować to: kierownica, gałka do zmiany biegów, klamki drzwi, przyciski do sterowania radiem i systemem informacyjno-rozrywkowym, przyciski na kierownicy, podłokietnik, przyciski lub elementy przeznaczone do sterowania pozycją za kierownicą, ramy drzwi.

Czym dezynfekować samochód?

Najlepszym środkiem dezynfekującym sprawdzającym się w przypadku samochodów jest alkohol izopropylowy i ściereczka z mikrofibry. Po zdezynfekowaniu samochodu należy go przewietrzyć.

Źródło: Skoda