Jaguar E-Pace po liftingu jeszcze w tym roku? Prototyp jest już testowany

Jaguar E-Pace zadebiutował w 2017 roku, ale w polskich salonach sprzedaży dostępny jest od 2018 roku. SUV segmentu C zaprojektowany przez Ian’a Calluma niedługo przejdzie zabieg odmładzający, co potwierdzają zdjęcia szpiegowskie wykonane przez szpiegów motoryzacyjnych podczas zimowych testowych gdzieś w północnej Europie.

Nowy E-Pace jest pokryty bardzo zaawansowanym kamuflażem, dlatego wychwycenie zmian jest trudne. Jednak samochód na pewno otrzyma inny grill, nowe reflektory i przeprojektowane zderzaki. Z tyłu zmian należy spodziewać się przede wszystkim w grafice tylnych świateł.

Jaguar E-Pace 2021 zdjęcia szpiegowskie
Jaguar E-Pace 2021: zdjęcie szpiegowskie Motor1.com

Wewnątrz Jaguar może przeprowadzić niewielkie modyfikacje, które obejmą zaktualizowany system informacyjno-rozrywkowy, większy dotykowy wyświetlacz czy materiały wykończeniowe lepszej jakości.

Nowy Jaguar E-Pace – silnik raczej się nie zmieni

Pod maską brytyjskiego SUV-a prawdopodobnie zostanie turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l. Motor generuje 246 koni mechanicznych lub 296 koni mechanicznych w zależności od wersji. Napęd przekazywany jest za pomocą dziewięciobiegowej skrzyni biegów na wszystkie koła.

Nowy Jaguar E-Pace powinien zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, ale w sprzedaży należy się go spodziewać dopiero na początku 2021 roku.