Felino CB7R oficjalnie debiutuje: waży nieco ponad tonę i ma 700 KM

Kanadyjski producent egzotycznych supersamochodów – Felino – właśnie zaprezentował swój nowy model sportowy o nazwie CB7R. Auto ma konkurować „z głównymi międzynarodowymi producentami samochodów supersportowych”.

Kierowca wyścigowy (jego tożsamość nie ujawniono) zaprojektował dwumiejscowy pojazd, by zapewnić niespotykane dotąd wrażenia z jazdy. CB7R standardowo napędza potężny ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6,2 l i mocy 525 KM.Opcjonalnie można wybrać wersję V8 z jednostką o pojemnością 7,0 l i mocy 700 KM oraz 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Najmocniejsza wersja osiąga pierwszą setkę w czasie 2,9 sekundy.

Felino CB7R
Felino CB7R

Tak duża moc wymaga odpowiednich hamulców. Niezależnie od wersji silnika, układ hamulcowy składa się z tarcz o rozmiarach 390 mm z przodu oraz 378 mm z tyłu. Nadwozie zostało zbudowane głównie w oparciu o lekkie materiały, w tym z włókna węglowego, co pozwoliło uzyskać masę 1135 kilogramów przy idealnym rozkładzie masy 50:50.

Felino CB7R
Felino CB7R

Najbardziej hardkorowa werja CB7+ (na ostatnich zdjęciach) jest jeszcze lżejsza. Producent twierdzi, że to najdzikszy samochód, jaki kiedykolwiek ktokolwiek zaprojektował. Model powstanie w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Oficjalny publiczny debiut samochodu odbędzie się jeszcze w tym roku. Nie wiadomo, kiedy Felino CB7R trafi do sprzedaży, ale ceny nie powinny być niższe niż milion złotych w standardowej wersji.