BMW serii 1 F40 po tuningu AC Schnitzer 2020: na razie pakiet stylistyczny

Niemiecki tuner AC Schnitzer ogłosił wprowadzenie do oferty nowego pakietu stylistycznego dedykowanego BMW serii 1 F40. Na wstępie należy zauważyć, że kompletny program tuningowy jest wciąż w fazie rozwoju i w przyszłości pojawią się kolejne zmiany stylistyczne. Na zdjęciach pokazano dotychczasowe modyfikacje na przykładzie niebieskiego egzemplarza M135i xDrive. Pakiet stylistyczny aktualnie mogą zamawiać tylko właściciele BMW serii 1 M Sport, ale wprowadzenie możliwości tuningu innych wersji jest tylko kwestią czasu.

Pakiet składa się z kilku spojlerów, lotek oraz różnych rodzajów 19-calowych felg z oponami o rozmiarze 225/35 R19. Obniżono również zawieszenie o 25 milimetrów do 35 milimetrów, które znacznie poprawi stabilność i prowadzenie samochodu przy wyższych prędkościach. Opcjonalnie można zamówić wydech zakończony nakładkami z karbonu.

BMW serii 1 F40 AC Schnitzer – tuning wewnątrz

Inżynierowie i styliści znanego tunera BMW zajęli się również wnętrzem najmniejszego BMW napędzanego tradycyjnym silnikiem. Są to raczej subtelne zmiany, ale uzupełniają program tuningowy. Mowa o nowych łopatkach do zmiany biegów czy nakładkach na pedały. Nie ujawniono jednak żadnych zdjęć podanych modernizacji.

BMW M135i F40 – silnik, moc

BMW M135i F40 jest najmocniejszym wariantem najnowszej serii 1 w ofercie i dostępnym tylko z napędem na cztery koła xDrive. Moc generowana z dwulitrowego silnika to 306 koni mechanicznych, które pozwalają rozpędzić najmocniejsze benzynowe BMW 1 do pierwszej setki w czasie 4,8 sekundy. Tuner AC Schnitzer nie zdecydował się jeszcze na wprowadzenie zmian w tej jednostce, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy inżynierowie zapowiedzieli zwiększenie parametrów tego oraz innych silników dostępnych pod maską serii 1 F40.

BMW M135i xDrive na polskim rynku zostało wycenione od 193.400 złotych za podstawową wersję. Cena za pakiet stylistyczny od AC Schnitzer nie jest jeszcze podana.