Pierwsze elektryczne Ferrari może być rywalem dla Tesli Roadster: wyciekły szkice patentowe

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Ferrari zamierza utrzeć nosa Tesli, która od 2008 roku produkuje model Roadster (druga generacja od 2018 roku). Wskazują na to rysunki złożone przez Ferrari w Europejskim Urzędzie Patentowym w lipcu 2019 roku, które w tym tygodniu zostały opublikowane na forum miłośników elektrycznego Porsche Taycan – taycanevforum.

Ilustracje patentowe zapowiadają pojazd z dwoma siedzeniami i nie mniej niż czterema silnikami elektrycznymi, każdy zasilający jedno koło. Wszystkie jednostki mogą działać niezależnie. Ciekawostką jest fakt, że te cztery silniki elektryczne mogą współpracować z motorem spalinowym, czyli teoretycznie mogłaby powstać hybryda.

Nie mamy oficjalnego potwierdzenia od producenta w sprawie dwumiejscowego pojazdu, ale Ferrari na pewno analizuje możliwość wprowadzenia w pełni elektrycznego modelu, tym bardziej, że byłby to naprawdę bardzo poważny konkurent dla Tesli Roadster. W ostatnich miesiącach akcje marki Tesla mocno rosną, co z pewnością motywuje inżynierów najdroższej marki świata.

Ferrari bardzo ostrożnie podchodzi do elektryfikacji swoich modeli, choć Włosi już w zeszłym roku przełamali pierwsze lody wprowadzając pierwszą hybrydę typu plug-in w formie modelu SF90 Stradale (na zdjęciach powyżej). Jasnym jest, że w przypadku LaFerrari z systemem hybrydowym w stylu KERS priorytetem była głównie większa moc i lepsze osiągi, a nie chęć obniżenia emisji CO2.

Ferrari ciągle zapewnia swoich fanów, że pojazd elektryczny sygnowany logiem czarnego konia powstanie tylko wtedy, gdy technologia będzie na tyle zaawansowana, aby była zgodna ze standardami Ferrari.