Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition

Aston Martin przygotował specjalną edycję modelu modelu DBS Superleggera na 50. Rocznicę pierwszego lotu Concorde (pierwszy komercyjny naddźwiękowy samolot pasażerski). Jest to mocno limitowana edycja ograniczona do zaledwie 10 egzemplarzy.

Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition został pomalowany białym kolorem z czarnymi akcentami, czerwonymi liniami i pakietem aerodynamicznym wykonanym z włókna węglowego. Całość malowania nawiązuje do wspomnianego samolotu, który użytkowany od 1976 roku osiągał prędkość przelotową 2158 km/h.

DBS Superleggera Concorde Edition charakteryzuje się również swoim własnym unikalnym oznaczeniem lotniczym – G-BOAC.

Wewnątrz limitowanego DBSa znajdziemy najwyższej jakości niebieską skórę, elementy wykonane z włókna węglowego, unikalne grafiki czy napisy – na przykład na osłonie przeciwsłonecznej można dostrzec napis 6000 FEET 2,04 MACH – prędkość i wysokość przelotowa.

Pod maską Aston Martina DBS Superleggera Concorde Edition bez zmian. Sprawdzona 5.2 l jednostka V12 o mocy 725 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc zapewnia przyspieszenie do setki w czasie 3,4 sekundy oraz prędkość maksymalną 340 km/h.
Cena nie została podana, ale cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na organizację, która zajmuje się edukowaniem dzieci na pilotów.