Kiedy nowe Mitsubishi Outlander? Mamy zdjęcie

Mitsubishi Motors przygotowuje się do wprowadzenia nowej generacji Outlandera, co potwierdzają zdjęcia szpiegowskiego, które krążyły po branżowych portalach w zeszłym miesiącu. Na podstawie właśnie tych fotografii graficy stworzyli rendering pokazujący możliwy wygląd przyszłego Outlandera.

Nowe Mitsubishi Outlander 2021 powinno zadebiutować podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2021 roku. Niektóre źródła wspominają o tym, że nowy Outlander będzie korzystał z platformy Nissana X-Traila nowej generacji. Takie posunięcie nie jest zaskoczeniem, ponieważ Mitsubishi stało się częścią sojuszu Renault-Nissan. To też oznacza, że Outlander będzie modelem nieco większym niż obecnie.

Należy również przypomnieć, że niektóre media w ubiegłym roku napisały, że nowa generacja Outlandera może być produkowana w fabryce Renault w Douai we Francji.

Nowy Outlander powstanie zgodnie z najnowszą filozofią stylistyczną marki, natomiast pod maskę trafi m.in. 1.5 l turbodoładowana jednostka benzynowa znana z modelu Eclipse Cross (163 KM), ale o wyższej mocy.

Najbardziej interesująca będzie hybrydowa wersja plug-in z czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2.4 l, która w trybie wyłącznie elektrycznym będzie w stanie przejechać około 70 km.