Aston Martin Vantage [oficjalnie]

Nareszcie Aston Martin pokazał nam zupełnie nową generację modelu Vantage. Nową zarówno pod względem podwozia, napędu, technologii oraz oczywiście aerodynamicznego designu.

Napęd realizowany jest przez dobrze znane 4-litrowe V8 z dwiema turbosprężarkami. Tutaj generuje ono 510 KM oraz 685 Nm momentu obrotowego. Połączono go z 8-stopniowym automatem produkcji ZF, jednak w przyszłości będzie można opcjonalnie zamówić Vantage z przekładnią manualną.

Przyspieszenie do 100 km/h ma zajmować 3.6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 313 km/h. Na sucho samochód waży 1 530 kilogramów, a dodatkowo udało się uzyskać idealny rozkład masy 50-50.

Bardzo dużą rolę odgrywa tu aerodynamika. Powietrze chwytane przez przednią dokładkę wędruje w specjalne kanały poprowadzone pod podłogą, i dalej ucieka w okolicy tylnego dyfuzora.

Ceny nowego Astona Martina Vantage startują od €154 000 w Niemczech. Zamówienia można składać już teraz, a pierwsze samochody trafią do klientów w drugim kwartale 2018 roku.

1 komentarz do wpisu “Aston Martin Vantage [oficjalnie]”

  1. Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi nieco Teslę model S. Może to przez ten przód w nowym designie. Generalnie bardzo fajne auto i aż chciałoby się usiąść za jego sterami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.