Lamborghini Huracan Performante

Zapowiedzi trwały długo, ale w końcu mamy oficjalną premierę Lamborghini Huracana Performante – nowego króla Nurburgringu.

Lamborghini Huracan Performante napędzany jest najmocniejszym silnikiem V10 wyprodukowanym przez włoskiego producenta. 5.2-litrowa jednostka generuje teraz aż 640 KM i 600 Nm. Zdecydowano się na montaż kolektora wykonanego z brązu, zastosowano tytanowe zawory, oraz lżejszy układ wydechowy. Przeprogramowano również 7-stopniową skrzynię biegów. Przyspieszenie do 100 km/h trwa teraz tylko 2.9 sekundy, a do 200 km/h 8.9 sekundy. Lamborghini podaje, że prędkość maksymalna wynosi ponad 325 km/h.  

Dzięki wykonaniu elementów z kompozytów udało się odchudzić auto o około 40 kilogramów. Z włókna węglowego wykonano między innymi: przedni spoiler, pokrywę silnika, tylny zderzak wraz z dyfuzorem, spoiler na pokrywie silnika oraz wiele elementów wewnątrz auta.

Lamborghini chwali się również systemem ALA, czyli Aerodinamica Lamborghini Attiva. Jest to zespół ruchomych spoilerów, które w zależności od sytuacji zmieniają swoje położenie optymalizując docisk samochodu.

Aby poprawić prowadzenie na torze wyścigowym Lamborghini usztywniło zawieszenie, popracowało nad elektromechanicznym układem wspomagania kierowniczego, oraz nad układem napędu na cztery koła Haldex.

Nie obyło się bez montażu wydajnego układu hamulcowego, który składa się z karbonowo-ceramicznych tarcz oraz 6-tłoczkowych zacisków na przedniej osi (4-tłoczkowe na tylnej). Pozwala to na wyhamowanie Huracana ze 100 km/h na dystansie 31 metrów.      

Ceny Huracana Performante w Europie zaczynają się od €195,040. Sprzedaż ruszy już latem.