Lamborghini Aventador S debiutuje w 2017 roku

Po pięciu latach obecności na rynku Lamborghini Aventador LP700-4 producent postanowił nieco odświeżyć 12-cylindrowy supersamochód. Przed Wami Aventador S LP740-4.

Już po samej nazwie możemy odgadnąć, że moc maksymalna generowana przez 6,5-litrowe V12 wzrosła do 740 KM. Udało się to osiągnąć po optymalizacji zmiennych faz rozrządu, systemu dolotowego oraz zwiększeniu maksymalnych obrotów z 8,350 do 8,500.

Ważniejszym dodatkiem jest jednak system czterech kół skrętnych, co pozwala na jeszcze szybsze pokonywanie zakrętów. Przekalibrowano także wszystkie tryby jazdy, układ ESC, i układ napędu na cztery koła, który teraz może przekazać na tylną oś aż do 90% momentu obrotowego.

Delikatnie zmieniono wzór zderzaków, co poskutkowało zwiększonym poziomem docisku, a tylny spoiler można teraz ustawić w jednej z trzech pozycji.

Odświeżenia doczekał się także infotainment, gdzie znajdziecie teraz Apple Car Play, wirtualny kokpit, który może zostać dostosowany do upodobań kierowcy, oraz opcjonalny system telemetrii.

Lamborghini będzie dostępne już wiosną tego roku, z sugerowaną ceną € 281,555 w Europie.