Elon Musk oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze dziecko – Teslę Model 3. Jest to najmniejszy model w gamie tego producenta elektrycznych samochodów. Od wczoraj przed salonami ustawiały się długie kolejki chętnych na rezerwację swojego egzemplarza, jednak dopiero teraz tak naprawdę wiedzą oni co zamówili.

To co najważniejsze w tym samochodzie to cyferki, na temat których spekulowano. Po pierwsze – bateria ma pozwolić na przejechanie około 350 kilometrów na jednym ładowaniu. To nieco mniej niż oczekiwano, ale producent uspokaja, że trwają prace nad stworzeniem kolejnych wariantów Modelu 3, z większym zasięgiem, a także z lepszymi osiągami. Po drugie – przyspieszenie do 100 km/h ma trwać około 6 sekund. No i po trzecie – cena wynosząca $35,000.

Przednia część Modelu 3 mocno przypomina Porsche Panamerę, z tyłu zaś znajdziemy już kształty typowe dla tej marki. Wnętrze przeznaczone dla 5 osób charakteryzuje się minimalizmem. Centralnym punktem jest ogromny monitor o rozdzielczości 4K, dzięki któremu będziemy mogli sterować wszystkimi ustawieniami pojazdu.

Sprzedaż ma ruszyć na początku przyszłego roku, ale już teraz Tesla zebrała 115 tysięcy zamówień.