Istnieje wiele kontrolerów gier przeznaczonych dla miłośników symulatorów jazdy. Nie od dziś jednak wiadomo, że Logitech ze swoim modelem G27 stoi na szczycie tego specyficznego rynku.

Pakiet składający się z kierownicy, pedałów oraz drążka zmiany biegów kosztuje od 210 do 230 dolarów amerykańskich. Co zrobić, by wyróżnić swój wolant spośród innych G27?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów podfirm, wykonujących chociażby kierownice czy drążki (np. MOMO lub Sparco). Co jednak, kiedy mamy ochotę na jeszcze większy realizm prowadzenia, a nie chcemy radykalnie i nieodwracalnie modyfikować swojego zestawu? Polecamy budowę własnego kompletu, opartego na podzespołach prawdziwego samochodu. Za przykład posłuży nam BMW.

Logitech G27 pokazany na zdjęciach należy do miłośnika tej niemieckiej marki. Dokonano zakupu centralnej części koła kierownicy (wersja z klaksonem dla modeli E23, E24, E28, E30, E32 i E34) za 15 dolarów oraz gałki zmiany biegów sześciostopniowej manualnej przekładni (31 dolarów za wersję przeznaczoną do serii 3 linii E90/E91/E92/E93). Oba produkty w stanie idealnym zostały zakupione na portalu aukcyjnym eBay.

Montaż podzespołów jest łatwy – plastikową część z sektora z klaksonem demontuje się poprzez naciśnięcie lub podważenie śrubokrętem. Na wewnętrzną stronę przycisku z logo BMW najlepiej nałożyć dwustronną taśmę, podobnie jak na front pierścienia z napisem LOGITECH (rozwiązanie to najlepiej stosować w przypadku ewentualnej chęci powrotu do pierwotnej wersji kierownicy). Teraz pozostaje już tylko równo przykleić opisywaną część i cieszyć się kierownicą z logo BMW.

Z drążkiem zmiany biegów również nie ma problemu. Wystarczy zdjąć kapsel z napisem Logitech, odkręcić śrubę, wymontować stary “chwyt” i nałożyć ten, dedykowany do BMW serii 3. Niewielką przeszkodą jest zbyt mała średnica metalowego wypustu, jednak tu z pomocą przychodzi klej, dzięki któremu możemy przeszczepić plastikową rurkę z gwintem do nowego drążka.

Istnieją oczywiście bardziej radykalne rozwiązania, pewniej przytwierdzające oba elementy w wybrane miejsce, jednak w prezentowanym przykładzie odwracalność operacji była priorytetem.

Via: Carscoop