Tunerzy już się za niego wzięli. Tak powinno wyglądać Lamborghini Revuelto według Keyvany

Było pewne, że po debiucie nowego supersamochodu od Lamborghini wkrótce na rynku zaczną się pojawiać pierwsze pakiety tuningowe. Nie dla wszystkich właścicieli aut tego pokroju seryjny egzemplarz jest wystarczająco wyjątkowy i na tego typu modyfikacje zawsze będzie popyt. Keytoro to zupełnie nowy projekt od Keyvany, który dość mocno zmienia wygląd Lamborghini Revuelto.

  • Keytoro to nazwa nowego pakietu stylistycznego od Keyvany
  • Karbonowy zestaw zmienia wygląd Lamborghini Revuelto
  • Z tyłu pojawił się spojler, którego brakowało klientom

Marka Keyvany ma już ponad 20 lat doświadczenia w produkcji elementów tuningowych. Firma ta doskonale zna się na tworzeniu części z włókna węglowego czy obszywaniu wnętrz skórzaną tapicerką.

Aktualnie w ofercie znajdziesz pełne pakiety stylistyczne dla aut wysokiej klasy. Na liście pojawiają się modele takie jak Ferrari SF90, Porsche 911 992, Rolls-Royce Cullinan czy Lamborghini Urus.

Rolls-Royce Cullinan Keyvany
Rolls-Royce Cullinan Keyvany

Teraz w mediach społecznościowych ukazały się grafiki przedstawiające najnowszy projekt. Jak już się pewnie zdążyłeś zorientować, jest to pakiet dla nowego Lamborghini Revuelto.

Lamborghini Revuelto z zestawem Keytoro od Keyvany

Już w dniu premiery nowego Revuelto, która miała miejsce w marcu 2023 roku, byłem przekonany o tym, że tunerzy dość szybko zabiorą się za tworzenie pakietów stylistycznych. Pierwsze egzemplarze pojawiają się powoli na drogach i najbardziej wymagający klienci mogą już modyfikować swoje Lamborghini.

W seryjnym egzemplarzu brakowało mi tylnego skrzydła, które z pewnością zobaczymy dopiero w kolejnych, jeszcze szybszych wariantach. Dzięki Keyvany nie trzeba już wyczekiwać na ten moment.

Lamborghini Revuelto Keytoro Keyvany
Lamborghini Revuelto Keytoro Keyvany

Pakiet stylistyczny o nazwie Keytoro to mnóstwo nowych elementów wykonanych z włókna węglowego. Dość znacznie odmieniają one wygląd Revuelto, nadając mu jeszcze bardziej rasowego charakteru.

Oczywiście, domyślam się, że nie każdemu spodoba się ten projekt, ale z pewnością też Keyvany nie będzie narzekało na brak klientów. Warto też pamiętać, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nowe Lamborghini, po które ustawiła się naprawdę długa kolejka.

Jak widać na grafikach, w przedniej części nadwozia pojawił się nowy zderzak z karbonu oraz maska z wieloma przetłoczeniami. Dzieje się tu dużo więcej niż w seryjnym egzemplarzu Revuelto.

Z profilu da się zauważyć nowe felgi oraz mocno rozbudowane karbonowe progi. Są też dodatkowe wloty w przednim błotniku i karbonowe nakładki na lusterka.

Lamborghini Revuelto Keytoro Keyvany
Lamborghini Revuelto Keytoro Keyvany

Spoglądając od tyłu w oczy rzuca się nowy dyfuzor, stworzony oczywiście z włókna węglowego, nieco zmodyfikowane końcówki układu wydechowego oraz spojler. Ten ostatni dostępny będzie najprawdopodobniej w dwóch różnych wersjach.

Brak zmian mechanicznych

W głowie pojawia się od razu pytanie, czy Keyvany w jakikolwiek sposób poprawił osiągi. Nic mi na ten temat nie wiadomo i moim zdaniem przyrost mocy nie jest tutaj konieczny.

Seryjne Lamborghini Revuelto to hybryda plug-in z wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 6.5 litra. Na wszystkie cztery koła trafia 1015 koni mechanicznych, co jest zadowalającą wartością. Według deklaracji producenta przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.

Lamborghini Revuelto silnik
Lamborghini Revuelto silnik

Na stronie internetowej Keyvany nie można znaleźć informacji o cenie pakietu Keytoro. Mam jednak przeczucie, że nie będą to dziesiątki, a raczej setki tysięcy złotych.

Źródło: Keyvany, motofilm.pl