Jedyny taki Novitec N-Largo na świecie. Inne nie dostały tej jednej opcji

Oprócz standardowej oferty, tunerzy od czasu do czasu wprowadzają do sprzedaży pakiety dostępnie wyłącznie w limitowanej liczbie sztuk. Tak to wygląda chociażby u niemieckiego tunera Novitec i jego zestawów N-Largo.

Mowa o programie przygotowanym dla wybranych modeli marek takich jak Ferrari czy McLaren. Zazwyczaj budowanych jest tylko kilkanaście tak zmodyfikowanych pojazdów.

Niemiecki tuner udostępnił właśnie na swoich profilach społecznościowych bardzo unikatowy egzemplarz. Mamy tu do czynienia z projektem zbudowanym na bazie Ferrari 812 GTS.

Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo
Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo

Ferrari przestało już przyjmować zamówienia na ten model w lutym 2022 roku. Nadal czekamy na następcę, który powinien zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy.

Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo

Na początku sierpnia 2021 roku, Novitec dumnie zaprezentował światu pakiet N-Largo dla Ferrari 812 GTS. Stało się to ponad 2 lata po premierze programu dla 812 Superfast, czyli wersji z zamkniętym dachem.

Wersja N-Largo charakteryzuje się znacznie szerszym nadwoziem niż seryjny model. Po zamontowaniu karbonowych elementów karoserii, auto mierzy aż 211 centymetrów szerokości.

Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo
Auto jest o 14 centymetrów szersze niż seryjne 812 GTS

Oprócz tego Ferrari jest teraz znacznie głośniejsze, dysponuje wyższą mocą 840 koni mechanicznych i posiada nowe felgi w rozmiarze 21 i 22 cali. Nie zabrakło również sztywniejszego zawieszenia z systemem podnoszenia przedniej osi.

Novitec poinformował, że szuka jedynie 18 klientów gotowych na zmodyfikowanie swoich Ferrari 812 GTS. Mimo i tak mocno limitowanej liczby, znalazły się osoby, które oczekiwały czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego.

Tylko jeden taki egzemplarz na świecie

Na zdjęciach możesz zobaczyć egzemplarz 1 of 1, czyli jedyny w takiej specyfikacji na świecie. Właściciel tego auta zażyczył sobie, aby cała karoseria wykonana była z włókna węglowego.

Novitec zazwyczaj tworzy panele z karbonu, ale następnie maluje je w kolor nadwozia. Tutaj auto miało być pokryte jedynie lakierem bezbarwnym, aby doskonale było widać strukturę włókna węglowego.

Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo
Ułożenie karbonu zasługuje na medal

Osiągnięcie takiego efektu wymagało sporo pracy, ale Novitec ma już w tym doświadczenie. Jedno z Ferrari 812 Superfast N-Largo również powstało właśnie w takim wydaniu.

Samochód już na zdjęciach robi piorunujące wrażenie, a na żywo z pewnością jest jeszcze lepiej. Bardzo istotne było też samo ułożenie włókien, aby wzór łączył się ze sobą na kolejnych panelach.

Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo
Ferrari 812 GTS Novitec N-Largo

Specyfikacja tego egzemplarza jest też wyśmienita ze względu na kolorystykę wnętrza. Króluje tam skóra i alcantara w ciemnym odcieniu brązu, połączona z czarną tapicerką.

Wisienka na torcie to oczywiście 840 koni mechanicznych, przeraźliwie głośny układ wydechowy i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 345 km/h.

Źródło: Novitec, motofilm.pl