Wynajem krótkoterminowy na ferie. Jak go zorganizować z Hertz Poland?

Ferie zimowe to doskonały czas, aby zaaranżować wyjazd wypoczynkowy dla całej rodziny. Wypad w góry na narty lub nawet zwykła wycieczka za miasto to jednak duże wyzwanie dla samochodu. Aby nie martwić się o bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy prywatnym autem, warto rozważyć wynajem krótkoterminowy. Na czym polega takie rozwiązanie i kto z niego skorzysta?

Kiedy warto sięgnąć po najem krótkoterminowy?

Często można spotkać się z opiniami, że obecnie zimy już nie są takie jak kiedyś. Jednak jazda w zaśnieżonym terenie przy dużym mrozie i podczas krótkiego dnia wymaga nie tylko dobrych umiejętności. Potrzebne jest przede wszystkim w pełni sprawne auto, zapewniające wsparcie podczas jazdy w niekomfortowych warunkach atmosferycznych.

Korzystając z oferty Hertz Poland w zakresie wynajmu krótkoterminowego, kierowca nie musi pamiętać o wymianie opon na zimowe, montażu łańcuchów czy przeglądzie technicznym przed dłuższą trasą. Otrzymuje auto, które doskonale poradzi sobie nawet w wymagającym otoczeniu. Flota Hertz sprawdzi się na każdej trasie – zarówno krótkiej, jak i długiej. Podczas niej będzie można docenić różnego rodzaju systemy wspomagania kierowcy.

Zamiast wybierać się w trasę samochodem prywatnym, który pamięta lepsze czasy, warto zaufać flocie zewnętrznego dostawcy. Dzięki temu podróż do celu przebiegnie szybko, w komfortowych warunkach, a przede wszystkim – bezpiecznie. W ofercie Hertz znajdziesz niewielkie auta, które idealnie sprawdzą się w mieście, przestronne, rodzinne SUV-y oraz minivany, przeznaczone do przewozu większej liczby osób lub sprzętu sportowego.

Jak funkcjonuje wynajem krótkoterminowy z Hertz Poland?

Wynajem samochodu może wydawać się skomplikowany, ale tak naprawdę to prosty i intuicyjny proces. Zobacz, jak wygląda on w Hertz Poland krok po kroku.

Etap pierwszy – rezerwacja auta
Pierwszy etap to rezerwacja samochodu. Można przeprowadzić ją na kilka sposobów

  • za pośrednictwem strony internetowej;
  • kontaktując się z wybraną placówką telefonicznie;
  • poprzez wysłanie wiadomości e-mail;
  • osobiście w wypożyczalni.

Aby możliwe było określenie ceny wynajmu, pracownik Hertz Poland zbierze najważniejsze informacje dotyczące: daty, miejsca odbioru i oddania samochodu, marki, modelu oraz wymagań co do wyposażenia.

W trakcie planowania zimowego wypadu warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na wyposażenie. Nie w każdej wypożyczalni muszą być dostępne od ręki samochody napędem 4×4 lub fotelikiem dla dziecka dla zwiększonego bezpieczeństwa. Warto jednak wspomnieć, że cała flota Hertz jest wyposażona w odpowiednie opony wielosezonowe, które zapewnią komfortową podróż, niezależnie od aury.

Krok drugi – załatwienie formalności
W Hertz Poland formalności przy wynajmie zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Samochód może wynająć każdy kierowca, który ukończył 21 lat, choć do 24. roku życia wiąże się to z dodatkową opłatą.

Aby odebrać auto, najemca musi mieć przy sobie dwa dokumenty potwierdzające tożsamość, w tym prawo jazdy ważne od minimum 1 roku.

Krok trzeci – płatność i preautoryzacja
Płatność za wynajem krótkoterminowy jest realizowana dopiero przy oddawaniu samochodu, ale przy jego odbiorze ma miejsce wstępne obciążenie karty płatniczej. Warto podkreślić, że to uczciwy i transparentny mechanizm, zabezpieczający zarówno firmę, jak i Klienta, ograniczając jego odpowiedzialność na wypadek ewentualnej szkody na pojeździe do minimum. Oczywiście przy rozliczaniu niewykorzystana część zablokowanej sumy jest zwalniania spod zabezpieczenia.

Więcej informacji na temat warunków wynajmu krótkoterminowego w Hertz Poland znajdziesz na: https://hertzpoland.pl/wynajem-krotkoterminowy.

Wybierz auto przystosowane do zimowych warunków

Jak wynika z raportu Polskiej Organizacji Turystyki, w sezonie 2022/2023 ponad 60% Polaków planowało wypoczywać w kraju, z tego niemal 70% ankietowanych wybierało jako czas wyjazdu okres zimowy.

Takie plany turystyczne wymagają starannego wyboru środka transportu. Firma Hertz Poland oferuje możliwość wynajmu samochodu spośród wielu klas, w tym:

  • niewielkie kombi i hatchbacki;
  • wygodne sedany;
  • przestronne SUV-y i vany.

Jakie wyposażenie powinien mieć samochód, który dowiezie całą rodzinę w zaśnieżone góry? Poza dopasowanymi oponami, a niekiedy również łańcuchami, warto zwrócić uwagę na napęd 4×4, zwiększający przyczepność na śliskiej drodze i ułatwiający jazdę pod górę. W trakcie wyprawy w nieznane rejony warto zadbać o auto z komputerem pokładowym obsługującym nawigację.

W ofercie Hertz znajdują się zarówno auta z klasyczną, manualną skrzynią biegów, jak i automaty dla osób, które oczekują maksymalnej wygody podczas jazdy.

Dlaczego warto wyjechać na ferie zimowe z samochodem od Hertz Poland?

Wybór wynajmu krótkoterminowego w Hertz Poland to wygoda i bezpieczeństwo. Dla osób planujących wyjazd samodzielne lub z całą rodziną takie rozwiązanie zapewnia komfort i pozwala cieszyć się każdą chwilą spędzoną poza domem. Korzystaj z elastyczności, którą zapewnia wynajem krótkoterminowy, zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Materiał partnera.
Artykuł został oznaczony jako promocyjny ze względu na przepisy obowiązujące w Polsce.