Nowy Aston Martin Vantage już 12 lutego. “Szybszy i bardziej ekscytujący”

W ofercie marki Aston Martin możesz aktualnie znaleźć całkiem sporo różnych modeli. Od bazowego Vantage, poprzez sportowego GT DB12 i rodzinnego DBX-a, aż po wyczynową wyścigówkę Valkyrie.

Już wkrótce, a dokładnie 12 lutego 2024 roku, zadebiutuje nowa generacja jednego z wyżej wymienionych samochodów. Brytyjczycy zapowiadają odmłodzenie najmniejszego z modeli.

Aktualnie oferowany Aston Martin Vantage miał swoją premierę w Los Angeles w 2017 roku. Jego produkcja ruszyła jednak dopiero w maju 2018 roku. Teraz nadchodzi moment prezentacji nowej generacji.

Aston Martin Vantage
Aston Martin Vantage

Na stronie producenta pojawiła się już druga zapowiedź tego modelu. Brytyjczycy podkreślają, że będzie to najszybszy i najbardziej ekscytujący samochód o nazwie Vantage w historii.

Na krótkim nagraniu wideo wystąpił doskonale znany kierowca wyścigowy. Fernando Alonso zapewnia, iż nowy Aston Martin dostarczy emocji i pozwoli na mnóstwo zabawy za kółkiem.

Nowy Aston Martin Vantage z mocniejszym V8?

Vantage najpewniej nadal będzie napędzany jednostką napędową produkcji Mercedesa-AMG. Pod maską powinniśmy znaleźć podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów.

W przypadku obecnie oferowanej generacji, kierowca ma do dyspozycji 510 lub 535 koni mechanicznych. Jest szansa, że teraz mocy będzie nieco więcej, gdyż niemiecki silnik ma dużo większy potencjał.

2024 Aston Martin Vantage
2024 Aston Martin Vantage

W wielu Mercedesach-AMG legitymuje się on mocą 585 koni mechanicznych. Brytyjczycy korzystają z niego również w modelu DB12, gdzie na tylne koła trafia aż 680 koni mechanicznych.

Aston Martin udostępnił póki co jedynie zdjęcie prezentujące element błotnika i drzwi. Widzimy też bardzo szerokie tylne nadkola i charakterystyczne progi boczne.

Na zapowiedzi wideo można również dostrzec nowy fotel, na którym zasiadł Alonso. Kubełkowe siedzenie posiada dość duże otwory, co może wyglądać nieco dziwnie.

2024 Aston Martin Vantage
2024 Aston Martin Vantage

Aktualnie oferowany Vantage był również dostępny z silnikiem V12. Wyprodukowano jednak tylko 333 egzemplarze wersji Coupe i dokładnie tyle samo Roadsterów.

Nie ma pewności czy w przypadku nowej generacji klienci również będą mogli liczyć na taką niespodziankę. Niestety, jest do mało prawdopodobne, choć oficjalnie nie wykluczono jeszcze takiej opcji.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze kilka tygodni do oficjalnej premiery. Nowy Aston Martin Vantage zadebiutuje już 12 lutego 2024 roku.

Źródło: Aston Martin, motofilm.pl