Praca marzeń w Lamborghini. Krócej w robocie, więcej na koncie

Przebieg tygodnia u wielu z nas wygląda tak samo. Zazwyczaj pięć dni poświęcamy na pracę, a pozostałe dwie doby przeznaczamy na odpoczynek. Niektórzy marzą o tym, aby weekend przedłużył się o kolejne 24 godziny.

Takie pragnienie spełniło się dla wielu pracowników marki Lamborghini. Włosi wprowadzili bowiem nowy porządek pracy i nie dość, że pracownicy będą spędzali w fabryce mniej czasu, to jeszcze ich zarobki poszybują w górę.

Związki zawodowe zawarły porozumienie z Lamborghini, które uznają za „historyczne”. Znaczne skrócenie czasu pracy połączone z podwyżką płac jest ewenementem.

Lamborghini fabryka
Najnowsze Lamborghini Revuelto

Praca w Lamborghini zajmie 4 dni w tygodniu

Dla osób pracujących w trybie dwuzmianowym miesiąc będzie się składał z dwóch tygodni w których będą w pracy 5 dni, oraz dwóch, w których będą musieli stawić się w fabryce tylko przez cztery dni.

Taka redukcja sprawi, że w ciągu roku przepracują o 22 dni mniej niż do tej pory. Co oznacza oczywiście więcej czasu wolnego, który można wykorzystać w dowolny sposób.

Jeszcze więcej dodatkowego urlopu zyskają osoby pracujące w trybie trzyzmianowym. Tutaj, po jednym tygodniu 5-dniowej pracy przypadają aż dwa tygodnie 4-dniowe.

W tej sytuacji dodatkowych dni wolnych w ciągu roku będzie aż 31. Można więc śmiało stwierdzić, że to cały miesiąc urlopu. To się nazywa dobra informacja!

Lamborghini fabryka
Praca w ubrudzonym olejem kombinezonie? To nie ten adres

Popracują mniej, ale zarobią więcej

Ale to jeszcze nie koniec wspaniałych wieści dla pracowników Lamborghini. Czeka ich 50-procentowa podwyżka premii i dodatkowy bonus w wysokości 1000 euro, który otrzymają w grudniu 2023 roku.

Praca marzeń dla wielu miłośników motoryzacji stała się więc aktualnie jeszcze bardziej atrakcyjna. Z pewnością mnóstwo osób bardzo chętnie zajmowałoby się montażem nowych supersamochodów.

Dostawanie za to godziwego wynagrodzenia i dostępność dużej liczby dni wolnych zapewne zmotywuje pracowników do pracy. Lamborghini ma bowiem pełne ręce roboty, gdyż liczba zamówień stale rośnie.

Lamborghini fabryka
Monokok Lamborghini

W 2022 roku sprzedano rekordową liczbę 9 233 samochodów, co jest wynikiem o 10 procent lepszym niż w roku 2021. W styczniu z pewnością znów usłyszymy o uzyskaniu jeszcze bardziej zadowalającego wyniku.

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście model Urus, którego nabyło w 2022 roku ponad 5 300 osób. Aktualnie wpłynęło mnóstwo zamówień na zupełną nowość czyli Revuelto. Niektórzy poczekają na swój egzemplarz ładnych kilka lat.

Źródło: Reuters, Lamborghini, motofilm.pl