Limitowane Ferrari 296 GTB. Wspomina sukces Schumachera

Sukcesy sportowe czasami stają się inspiracją do powstania specjalnej edycji samochodu. Właśnie taka sytuacja ma teraz miejsce w przypadku Ferrari i modelu 296 GTB.

Dział Ferrari Atelier, który zajmuje się wyjątkowymi wariantami tych włoskich supersamochodów, stworzył limitowaną do 5 egzemplarzy wersję hybrydowego auta. Ma ona upamiętniać jeden z wyścigów Formuły 1.

Wspomnienie sezonu F1 2004

Konkretnie chodzi tu o sezon 2004 i Grand Prix Węgier. Na torze Hungaroring zespół Ferrari odniósł wtedy podwójne zwycięstwo, gdzie ich bolidy zajęły 1 i 2 miejsce.

Włosi mieli wtedy do dyspozycji wyścigówkę o nazwie F2004, która do teraz jest jednym z najlepszych bolidów w historii marki. Na 18 wyścigów w sezonie aż w 15 Ferrari F2004 znalazło się na 1. miejscu.

Ferrari F2004
Ferrari F2004 fot. Ferrari Media Center

Kierowcami w zespole Ferrari byli wtedy: Michael Schumacher oraz Rubens Barrichello. Niemiec zdobył tytuł mistrza świata, a cały zespół uzyskał aż 262 punkty i uplasował się na 1. miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Ferrari postanowiło przypomnieć o tym osiągnięciu, które miało miejsce niemal 20 lat temu. W związku z tym przygotowano limitowaną do 5 egzemplarzy edycję Ferrari 296 GTB.

Auto wyposażone jest w standardzie w pakiet Assetto Fiorano. W jego skład wchodzą karbonowe dokładki, felgi wykonane z włókna węglowego, 4-punktowe pasy bezpieczeństwa i zmiany w zawieszeniu.

Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
Jest biały dach, fragment progów i tylnego zderzaka

Nie zastosowano tu żadnych zmian jeśli chodzi o układ napędowy. Nadal mamy do czynienia z hybrydą typu plug-in, której sercem jest podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 2.9 litra.

Na tylną oś trafia moc systemowa 830 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 740 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 330 km/h.

Czym wyróżnia się ta edycja Ferrari 296 GTB?

Na zewnątrz zobaczysz 3-warstwowy lakier Rosso F1 oraz kilka akcentów pomalowanych w kolorze Bianco King. Dodatkowo, na masce pojawiła się cyfra 1.

Nieco więcej wydarzyło się we wnętrzu Ferrari. Już po otwarciu drzwi zauważysz karbonową nakładkę na progi, na której znajduje się napis podkreślający wyjątkowość tej wersji.

Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano Hungaroring
We wnętrzu również pojawiło się kilka akcentów

Na zagłówkach znalazło się miejsce dla wyszytego konturu toru Hungaroring oraz włoskich barw. Trzy kolory kojarzące się z Italią pojawiły się też na krawędziach łopatek do zmiany biegów.

Ceny limitowanej edycji Ferrari 296 GTB nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że wszystkie 5 egzemplarzy zostało już sprzedanych i wkrótce trafią do klientów z Węgier.

Źródło: Ferrari, motofilm.pl