Czy Tesla jest w stanie pomóc TIR-owi na śniegu jak Audi z quattro? Mamy odpowiedź

Zimą warunki drogowe dużo rzadziej są sprzyjające. Są takie miejsca, w których służby drogowe nie popisały się refleksem i w których zaśnieżone ulice skutecznie utrudniają jazdę.

Najwięcej problemów miewają osoby, które zaspały z wymianą opon na zimowe. W tarapaty wpadają również kierowcy ciężarówek, szczególnie podczas podjeżdżania na wzniesienia.

Taka sytuacja może wywołać niemałe zamieszanie w okolicy, gdyż zazwyczaj dochodzi do całkowitego zablokowania ruchu. Często nie obchodzi się bez pomocy z zewnątrz.

Warto mieć wtedy telefon do kogoś, kto w bagażniku wozi mocną linkę holowniczą. Samochód którym dysponuje nie musi być bardzo mocny, ale oczywiście im więcej momentu obrotowego tym lepiej.

Renault nie poradziło sobie ze śniegiem

Jedną z takich sytuacji uwieczniono na nagraniu. Kierowca ciągnika siodłowego marki Renault utknął na zaśnieżonej drodze. Nie był w stanie samodzielnie ruszyć dalej.

Z pomocą przyjechał mężczyzna w elektrycznej Tesli. Niektórzy nadal śmieją się z tych bezemisyjnych aut w kwestii ich zasięgów i konieczności spędzania czasu przy ładowarce. Tutaj jednak wszyscy powinni docenić sprawność napędu.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Mamy tu do czynienia z Modelem Y w którym silniki napędzają wszystkie cztery koła. Mogła to być zatem wersja Long Range lub Performance. Różnią się one mocą układu.

Tesla Model Y Long Range oferuje 514 koni mechanicznych i 493 niutonometry. Wariant Performance daje kierowcy do dyspozycji 534 konie mechaniczne i aż 660 niutonometrów.

Jak widać, amerykański samochód elektryczny poradził sobie świetnie i pomógł dużo cięższemu koledze. Ważąca kilkanaście ton ciężarówka po chwili ruszyła dalej.

W sieci można znaleźć mnóstwo podobnych nagrań. Dużo częściej niż Tesle występują tam jednak auta marki Audi wyposażone w napęd Quattro. Właściciele tych samochodów lubią się chwalić takimi osiągnięciami.

Ile kosztuje Tesla Model Y?

Ceny Tesli Model Y na polskim rynku startują od kwoty 224 990 złotych. Za tę cenę otrzymujemy wariant z napędem na tylną oś pozwalający na przejechanie do 455 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu.

Tesla Model Y cennik
Polski cennik Tesli Model Y

Wersja Long Range z zasięgiem 533 kilometrów (WLTP) to wydatek 260 990 złotych. Najszybsza Tesla, czyli wariant Performance przyspieszający od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy będzie Cię kosztowała co najmniej 281 990 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TeslaPro (@teslapro)

Źródło: teslapro, motofilm.pl