Nowy pakiet dla BMW M2 G87 już na półkach AC Schnitzer. Na więcej mocy trzeba poczekać do wiosny

Jeśli miałbym wskazać jaki model z serii BMW M sprzedaje się najczęściej, po krótkim zastanowieniu wymieniłbym M2. To niewielkie coupe oferuje wysokie osiągi, genialne prowadzenie i nadal jest dostępne w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Ponad rok temu, bo w październiku 2022 roku, Niemcy zaprezentowali nową generację BMW M2 o oznaczeniu G87. Na drogach powoli zaczyna się pojawiać coraz więcej egzemplarzy tego auta.

2022 BMW M2 G87
Stylistyka trafia do młodych klientów

BMW M2 już w seryjnym wydaniu oferuje naprawdę dużo

Pod maską zamontowano jednostkę S58, czyli 3.0 litrową, rzędową szóstkę. Na tylne koła trafia moc 460 koni mechanicznych i 550 niutonometrów momentu obrotowego.

Klient może się zdecydować na zakup auta z 8-stopniową przekładnię automatyczną lub 6-biegową skrzynię ręczną. Nie brakuje też akcesoryjnych dodatków z palety M Performance.

Jeśli jednak dla kogoś nie jest to wystarczające, niemiecki tuner AC Schnitzer wprowadził właśnie do oferty zestaw elementów dla BMW M2 G87. Z pewnością wielu młodych właścicielom spodoba się ta informacja.

BMW M2 G87 AC Schnitzer
AC Schnitzer sprawił, że auto wygląda jeszcze bardziej rasowo
BMW M2 G87 AC Schnitzer
Jest duży spojler i dyfuzor z nowymi końcówkami wydechu

Auto można teraz doposażyć chociażby w serię dodatków aerodynamicznych. Dostępne są dokładki zderzaków, progów, lotki i spojlery. Klient ma możliwość zakupienia pełnego pakietu lub tylko wybranych elementów z osobna.

Kompletny zestaw pozwala na zwiększenie docisku aerodynamicznego o 60 kilogramów z przodu i 80 kilogramów z tyłu. Zawieszenie może być obniżone w zakresie od 20 do 35 milimetrów na przedniej osi i od 15 do 30 milimetrów na tylnej.

BMW M2 G87 AC Schnitzer
Felgi dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach
BMW M2 G87 AC Schnitzer
BMW M2 G87 AC Schnitzer

Oprócz tego, AC Schnitzer przygotował zestawy modyfikacji zawieszenia, układu wydechowego, trochę dodatków do wnętrza oraz daje możliwość montażu nowych felg. Te ostatnie są dostępne w rozmiarze 20 i 21 cali i pozwalają na oszczędność masy od 25 do 35 procent.

Bez przyrostu mocy, ale to kwestia czasu

Nie jest to ostatnie słowo tunera skierowane w stronę BMW M2. Nadal trwają prace nad pełnym układem wydechowym z klapami oraz nad pakietem zwiększającym moc silnika. AC Schnitzer zapowiada, że taka opcja pojawi się już na wiosnę 2024 roku.

BMW M2 G87 AC Schnitzer
Wewnątrz zmieniono między innymi kierownicę i nakładki na pedały
BMW M2 G87 AC Schnitzer
Tak ma wyglądać nowa pokrywa silnika po zamontowaniu pakietu podnoszącą moc

Po raz pierwszy na żywo to auto zostanie pokazane szerszej publiczności podczas targów Essen Motor Show. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 1-10 grudnia 2023 roku.

Źródło: AC Schnitzer, motofilm.pl