Nawet najbardziej znany DJ jeździ SUV-em. To egzemplarz jedyny w swoim rodzaju

Z wielką sławą zazwyczaj wiążą się spore zarobki. Osoby znane ze swojej twórczości na całym świecie zazwyczaj mogą sobie pozwolić na zakup wyjątkowych samochodów i często miewają całe ich kolekcje.

Nowy wóz trafił właśnie do garażu jednego z najbardziej znanych DJ-ów na świecie. Tiesto odebrał właśnie swojego Rolls-Royce’a Cullinana prosto z warsztatu Mansory.

DJ Tiesto zdecydował się na unikalnego SUV-a

Tuner ten znany jest ze swoich dość szalonych projektów. Trzeba jednak przyznać, że zmiany w aucie przygotowanym dla DJ’a Tiesto są dość „spokojne”.

Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Dumny właściciel Rolls-Royce’a od Mansory – DJ Tiesto
Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Nie mogło zabraknąć specjalnych nakładek na progi. Oczywiście podświetlanych i wykonanych z karbonu

Zarówno nadwozie jak i felgi pomalowano czarnym lakierem, co jest dość rzadkim zabiegiem w przypadku Mansory. Dopiero przy drugim spojrzeniu zauważysz elementy wykonane z kutego włókna węglowego i pomarańczowy pasek namalowany na boku.

Nieco więcej koloru pojawia się dopiero wewnątrz tego egzemplarza najbardziej luksusowego SUV-a świata. DJ Tiesto zażyczył sobie wykończenia środka pomarańczowo-czarną skórą.

Nadwozie otrzymało pełny pakiet Mansory Coastline, wykonany w pełni z karbonu. W jego skład wchodzą nowe zderzaki, poszerzone nadkola, progi, maska oraz spojlery i lotki.

Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Prawie wszystko pokrywa głęboka czerń
Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto

23 cale, mnóstwo karbonu i ponad 650 KM

Felgi w rozmiarze 23 cali bardzo szczelnie wypełniają nadkola. Pomogło w tym również przeprogramowanie układu pneumatycznego zawieszenia, dzięki czemu zmniejszył się prześwit i auto prezentuje się nieco bardziej sportowo.

Cztery wielkie końcówki układu wydechowego zdradzają, że pod maską również zaszły zmiany. Seryjnie montowany silnik V12 o pojemności 6.75 litra nie generuje już „tylko” 571 koni mechanicznych.

Rolls-Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Dopiero po otwarciu drzwi widać „szaleństwo” Mansory

Kierowca ma teraz do dyspozycji 655 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 974 niutonometry. Prędkość maksymalna wynosi teraz 270 km/h.

Podróżowanie tak ekskluzywnym SUV-em musi być wielką przyjemnością. Zarówno za kierownicą jak i na tylnej kanapie. O jakiejkolwiek dyskrecji nie ma jednak zupełnie mowy.

Źródło: Mansory, motofilm.pl