Nammi 01 to elektryk do miasta, który wkrótce trafi do Europy. Ma szokująco niską cenę

Chińscy producenci samochodów z impetem wkraczają na europejski rynek. Wysoka jakość i niska cena zakupu są głównym atutem aut pochodzących z Państwa Środka.

Już w pierwszej połowie 2024 roku do Europy ma trafić nowy „mieszczuch”. W Chinach właśnie ruszyła przedsprzedaż modelu Nammi 01, będącego produktem marki Dongfeng mającej swoją siedzibę w Wuhan.

Dongfeng zaleje europejskie miasta

Nammi 01 mierzy nieco ponad 4 metry długości, a jego rozstaw osi to 2660 milimetrów. Będzie to zatem dobry konkurent chociażby dla Citroena e-C3, który całkiem niedawno miał swoją premierę.

Dongfeng Nammi 01
Dongfeng Nammi 01

Pod względem stylistycznym możemy tu znaleźć trochę nawiązań do europejskich produktów. Niektórzy doszukają się elementów przypominających Smarta czy właśnie Citroena.

Duże wrażenie robi wnętrze, do którego dostęp zapewniają drzwi z szybami bez ramek. Pikowana tapicerka na drzwiach i desce rozdzielczej wygląda na zdjęciach bardzo efektownie. Pozostaje mieć nadzieję, że jakość tych materiałów będzie stała na wysokim poziomie.

Tym niewielkim elektrykiem będziemy w stanie przewieźć do 945 litrów bagażu. Jest to oczywiście wartość dostępna po złożeniu oparć tylnej kanapy.

Dongfeng Nammi 01
Wnętrze prezentuje styl premium

Auto wyposażone jest w silnik elektryczny o mocy zaledwie 95 koni mechanicznych. Umieszczono go na przedniej osi i pozwala on na rozpędzenie się do prędkości maksymalnej 140 km/h.

Klient będzie miał do wyboru jeden z dwóch wariantów baterii. Mniejszy akumulator o pojemności 31,4 kWh pozwoli na przejechanie do 330 kilometrów na jednym ładowaniu.

Druga opcja to akumulator o pojemności 42,3 kWh, dzięki któremu zasięg zwiększy się do 430 kilometrów. Architektura 400V pozwala na „doładowanie” 200 kilometrów zasięgu w zaledwie 8 minut.

Dongfeng Nammi 01
5-drzwiowe nadwozie to wysoki poziom praktyczności

Nammi 01 zaskakuje niską ceną

Chiński cennik startuje od kwoty 79 800 yuanów, co według obecnego kursu przekłada się na około 45 000 złotych. Na europejskich rynkach zapewne będzie trochę drożej, ale tak czy siak możemy się spodziewać bardzo atrakcyjnego cenowo auta do miasta.

Dongfeng ma zamiar osiągnąć sprzedaż na poziomie 400 000 egzemplarzy Nammi 01 rocznie. Tak wysoki wynik ma zostać zrealizowany już w 2025 roku.

Źródło: Dongfeng, motofilm.pl