Mroczne Maserati MC20 tylko dla nielicznych. Ma 630 KM i mniej niż 3 sekundy do setki

W 2020 roku Maserati powróciło do segmentu supersamochodów, prezentując światu model MC20. Moim zdaniem jest ono jednym z najładniejszych aut w swojej klasie.

Tego typu producenci uwielbiają urozmaicać ofertę różnego rodzaju edycjami specjalnymi. Teraz, klienci zamierzający nabyć Maserati MC20, będą mieli do wyboru mroczny wariant noszący nazwę Notte.

Zmiany względem seryjnego egzemplarza dotyczą jedynie stylistyki. Włosi nie zdecydowali się na podniesienie mocy układu napędowego i w sumie nie uważam, żeby było to konieczne.

Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte

630 KM i napęd na tył

Maserati MC20 wyposażone jest w 3.0 litrowy silnik V6 uzbrojony w dwie turbosprężarki. Na tylną oś trafia moc 630 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 730 niutonometrów.

Dzięki dość niskiej masie 1500 kilogramów, auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy i od 0 do 200 km/h w 8,8 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza natomiast 325 km/h.

MC20 w wydaniu Notte wyróżnia się czarnym matowym lakierem, który pokrywa karoserię. Jest ona delikatnie rozświetlona akcentami w kolorze złotym. Taka sama kombinacja kolorystyczna pojawia się we wnętrzu Maserati.

Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte

Znajdziesz tam elektrycznie sterowane fotele obszyte ciemną skórą i alcantarą, która została przeszyta żółtą nicią. W odpowiednim miejscu pojawiła się specjalna tabliczka przypominająca, że masz do czynienia z wyjątkową odmianą MC20.

Maserati MC20 tylko dla 50 klientów

Kompozycja ta została przygotowana przez oddział Maserati Fuoriserie. Ci specjaliści pozwalają klientom na zaprojektowanie bardzo unikalnych egzemplarzy aut tej włoskiej marki.

Maserati MC20 Notte zostanie sprzedane tylko 50 klientom na całym świecie. Jestem przekonany, że te egzemplarze są świetnym pomysłem na inwestycję i w przyszłości ich cena będzie wyższa niż standardowych MC20.

Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte
Maserati MC20 Notte

Włosi raczej nie muszą się martwić brakiem zainteresowania. W promowaniu tej limitowanej edycji z pewnością pomoże piłkarz David Beckham, który jest ambasadorem marki Maserati.

Oto „polskie” Maserati MC20. Tak brzmi 630-konne V6 biturbo za ponad milion złotych (wideo)

Od niedawna w ofercie Maserati widnieje również MC20 Cielo. Jest to wariant, w którym za naciśnięciem przycisku dach chowa się za plecami kierowcy i pozwala cieszyć się wiatrem we włosach.

Koszt zakupu standardowego Maserati MC20 to na polskim rynku około 1 100 000 złotych. Bez problemu można oczywiście tę kwotę podnieść, wybierając opcje wyposażenia dodatkowego.

Źródło: Maserati