Ten wóz ma być szybszy od najmocniejszej Tesli. Chińczycy wezwali do pomocy najlepszego kierowcę F1

Marka Zeekr to bardzo młody twór należący od 2021 roku do struktur chińskiego koncernu Geely. Istnieje bardzo duża szansa, że obiła Ci się już kiedyś ta nazwa o uszy.

Sporo się o niej ostatnio mówi chociażby w kontekście Volvo. Nadchodzący model szwedzkiego producenta, czyli elektryczny minivan EM90, jest bliźniakiem właśnie samochodu o nazwie Zeekr 009.

My już wiemy jak wygląda nowe Volvo EM90. Za przeciek znów odpowiedzialni Chińczycy

Chińczycy atakują obecnie Europę swoimi produktami. Wśród nich znajdują się bardzo interesujące samochody, które realnie są w stanie zagrozić doskonale znanym nam markom.

Zeekr 001 FR ma zniszczyć Teslę Model S Plaid

Całkiem niedawno odbyła się premiera modelu Zeekr 001 FR. Samochód ten od razu został przedstawiony jako bezpośredni rywal dla Tesli Model S w topowej wersji Plaid.

W aucie zastosowano cztery silniki elektryczne, które produkują łącznie aż 1265 koni mechanicznych. Taka moc ma pozwolić na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Zeekr 001 FR
Zeekr 001 FR
Zeekr 001 FR
Zeekr 001 FR

To dokładnie tyle samo, co w 1500-konnym wydaniu Bugatti Chirona. Osiągi zarezerwowane jeszcze niedawno tylko dla hypercarów wartych miliony, teraz dostępne będą dla zdecydowanie szerszej klienteli.

Marka Zeekr bardzo poważnie podchodzi do sprawy i chce utrzeć nosa Tesli. W związku z tym, do prac nad rozwojem tego modelu zaproszono Mistrza Świata Formuły 1 – Kimiego Raikkonena.

Zadaniem 44-letniego Fina będzie pomoc inżynierom w uczynieniu Zeekr 001 FR jeszcze szybszym, stabilniejszym i dającym większą przyjemność z jazdy. Chińczycy zwrócili się do bardzo odpowiedniej osoby.

Kimi Raikkonen wystartował w wyścigu F1 aż 349 razy. Stawał na podium 103 razy, z czego 21-krotnie na najwyższym miejscu. Swoje jedyne w karierze mistrzostwo świata zdobył w 2007 roku, z zespołem Ferrari.

Zeekr 001 FR Kimi Raikkonen
Zeekr 001 FR Kimi Raikkonen

Początkowo mówiono, że Zeekr 001 FR na pewno nie trafi do Europy. Chińczycy jednak chyba zmienili zdanie, gdyż teraz już rozważają taki scenariusz.

Do koncernu Geely należy również marka Polestar, która już wkrótce powinna być oficjalnie oferowana w Polsce. Istnieje duża szansa, że któryś z modeli przejmie w niedalekiej przyszłości napęd z modelu 001 FR.