Dni SUV-a Coupe od BMW za 262 000 zł są policzone. To ostatnia szansa na jego zakup

Oficjalnie potwierdzono to, o czym w branży mówiono od kilku tygodni. BMW zrezygnowało z dalszego rozwoju modelu X4 – SUV-a w stylu Coupe, który cieszył się nawet niezłym zainteresowaniem w Polsce od momentu debiutu w 2014 roku. Nowa generacja nie jest rozwijana, ponieważ model X2 doskonale ją zastępuje.

X2 alternatywą dla klientów, którzy spóźnią na na X4

X4 najprawdopodobniej nie doczeka już roku modelowego 2025. Produkcja może zostać wstrzymana w każdej chwili. Jeśli więc zależy Ci na tym modelu, to teraz jest ostatnia chwila, aby skonfigurować wymarzony egzemplarz. Później zostanie już tylko to, co „na stockach”.

2022 BMW X4 M Competition
2022 BMW X4 M Competition

Władze BMW podjęły decyzję, że kontynuacja X4 straciła sens po premierze nowej generacji X2. Różnica w cenach i rozmiarach między nimi zmniejszyła się, przy czym X2 i tak pozostaje znacznie tańsze. X2 jest nadal nieco mniejsze niż X4, ale nie oszukujmy się – nikt nie kupował X4 dla praktyczności. W tej roli zdecydowanie lepiej sprawdza się X3. Z kolei X2 ma bardziej atrakcyjną stylistykę, jest nowocześniejsze i oferowane również w wersji całkowicie elektrycznej iX2.

1000 kilometrów za kierownicą elektrycznego BMW iX2 xDrive30. Czy da się z nim polubić?

Obecnie ceny prezentują się następująco: BMW X4 wyjedziesz z salonu za 262 300 złotych, podczas gdy nowsze X2 kosztuje co najmniej 200 000 złotych. Oba pojazdy pomieszczą do pięciu pasażerów, i co ciekawe, mają podobną minimalną pojemność bagażnika: 525 litrów w X4 i 515 litrów w X2.

Czy będzie następca BMW X4?

Jeśli chodzi o wariant spalinowy, szanse na jego kontynuację w najbliższych latach są niewielkie. Znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada wprowadzenie elektrycznego iX4, który zostanie zbudowany na platformie Neue Klasse. W tym przypadku mówimy jednak o potencjalnej premierze w latach 2027-2028.

Najtańsza wersja BMW X2 woła o pomoc. Nie wyjeżdżaj z salonu bez dodatków

W ciągu najbliższych 6 lat BMW zamierza zaprezentować sześć nowych pojazdów elektrycznych. Jednym z nich może być właśnie iX4.

Na odchodzący model jest lepszy rabat

BMW X4 kończy swoją obecność na rynku. W związku z tym łatwiej będzie uzyskać atrakcyjny rabat przy zakupie takiego pojazdu. Gdy będziesz w salonie, poinformuj sprzedawcę o planach marki dotyczących wycofania modelu z oferty. Możesz liczyć na bardziej korzystną ofertę.

Według naszych informacji, na przykład przy modelu X4 M40i możliwe jest uzyskanie rabatu nawet do 12%. Przy cenie zakupu wynoszącej 358 000 złotych, mówimy o obniżce wynoszącej blisko 43 000 złotych. Ostatecznie cena zakupu spada do 315 000 złotych.