Ten SUV przejedzie ponad 300 km na prądzie, ale nie jest elektrykiem. Posiada silnik 1.5 T

Klienci coraz chętniej wybierają modele wyposażone w układy hybrydowego typu plug-in, co skłania producentów do wprowadzania na rynek nowości z tym rodzajem napędu. Wśród nich znajduje się najnowsza propozycja od Voyaha. Model Free 318 wyróżnia się najdłuższym zasięgiem w trybie całkowicie elektrycznym spośród SUV-ów na całym świecie. Jak sama nazwa wskazuje, przejedzie aż 318 km w trybie EV.

Marka Voyah sprzedaje w Polsce

Mogło Ci umknąć, ale pod koniec 2023 roku Voyah otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce. To oznacza, że teraz możesz nabyć modele tej marki (obecnie dwa – Free oraz minivana Dream) oraz korzystać z serwisu w Polsce. Ceny elektrycznego SUV-a nad Wisłą zaczynają się od 329 000 złotych.

Voyah Free 318, fot. autohome.com.cn
Voyah Free 318, fot. autohome.com.cn

Voyah specjalizuje się przede wszystkim w pojazdach elektrycznych, ale nie są im obce konstrukcje hybrydowe typu plug-in. Model Free 318 to odpowiedź dla tych, którzy szukają najefektywniejszej hybrydy typu plug-in.

Pojemność akumulatora jak w elektrykach

Układ hybrydowy typu plug-in w modelu Free 318 oparto na czterocylindrowym silniku 1.5 T o mocy 150 KM. Współpracuje on z silnikiem elektrycznym o mocy 272 KM oraz akumulatorem o pojemności 43 kWh. Dla porównania, całkowicie elektryczny Abarth 500 dysponuje baterią o pojemności 42 kWh i przejedzie podobny dystans do całkowitego rozładowania.

Voyah Free 318 - wnętrze, fot. autohome.com.cn
Voyah Free 318 – wnętrze, fot. autohome.com.cn

Dzięki tak dużej baterii model Free 318 może pokonać dystans 318 km w trybie całkowicie elektrycznym, bez użycia kropli benzyny. Jednakże, gdy silnik spalinowy wejdzie do działania, łączny zasięg wzrasta aż do 1458 km. Auto waży 2150 kg i osiąga maksymalną prędkość 180 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi około 6 l na 100 km.

Dba o bezpieczeństwo zwierząt

Producent chwali się wprowadzeniem nowych technologii wspomagania jazdy Apollo, opracowanych we współpracy z firmą Baidu. Voyah Free 318 został wyposażony w inteligentnego pilota jazdy, który samodzielnie omija przeszkody przy autostradowych prędkościach. Samochód również lepiej monitoruje ruch w mieście i parkuje sam w ciemnych zaułkach. Istotną funkcją jest także system monitorowania zwierząt na tylnej kanapie. W przypadku nagrzania kabiny samochód nie pozwoli, aby pies cierpiał z powodu wysokich temperatur, automatycznie otwierając szyby.

Voyah Free z polską ceną. 489-konny SUV za 329 000 zł

Ta rewolucyjna hybryda plug-in wejdzie do sprzedaży na rodzimym rynku w połowie czerwca. Chociaż cena nie została jeszcze ujawniona, ma to być kwota niższa niż 36 850 dolarów za oferowanego już od jakiegoś czasu Free 318 EREV. W przeliczeniu na złotówki nie powinna przekroczyć 140 000 złotych.

Źródło: Carnewschina, autohome.com.cn