Ten mały SUV z Polski jest hitem sprzedażowym w Europie. Złożono już 100 000 zamówień

Każdy z producentów, który wprowadza na rynek nowy model, nie ma pewności jak dobrze, albo jak źle przyjmie się ten wóz wśród klientów. Marka koncernu Stellantis może się cieszyć sporym sukcesem niewielkiego SUV-a, który jest produkowany w Polsce. Jest to oczywiście Jeep Avenger, który zjeżdża z linii produkcyjnej w Tychach. Klienci wręcz rzucili się na ten model.

Jeep Avenger wielkim hitem sprzedaży

Produkcja zbudowanego na platformie STLA Small auta ruszyła na początku 2023 roku. Ten SUV/Crossover segmentu B oferowany jest aktualnie w trzech wersjach napędowych i dwoma z nich już miałem okazję jeździć. Auto mierzy 4084 milimetry długości, więc jest świetnym wozem do sprawnego poruszania się po mieście.

W kabinie nie brakuje miejsca, samochód jest zwrotny i w miarę dynamiczny. Do tego wygląda naprawdę nieźle i w ciekawym kolorze potrafi przyciągać spojrzenia przechodniów. NIe ma się więc co dziwić, że do salonów Jeepa w Europie trafiło wielu klientów, którzy złożyli zamówienia na Avengera.

Jeep Avenger
Jeep Avenger

Producent właśnie pochwalił się, że w połowie 2024 roku udało się przekroczyć barierę 100 000 zamówień. W całym 2023 roku było to natomiast ponad 60 000 zamówień. Niestety, nie Jeep nie ujawnił podziału na wersje napędowe, ale podejrzewam, że większość klientów zdecydowała się na ten najtańszy wariant.

Jak wygląda oferta Avengera w Polsce?

Aby stać się posiadaczem Jeepa Avengera trzeba przygotować co najmniej 109 500 złotych brutto. Za tę kwotę otrzymujesz auto z benzynowym silnikiem 1.2 o mocy 100 koni mechanicznych i manualną skrzynią biegów. To bazowa wersja wyposażenia Longitude, ale oczywiście możesz dopłacić do bogatszej Altitude lub Summit.

Najdroższą opcją jest zakup egzemplarza z napędem w pełni elektrycznym. Przednia oś jest w takim Avengerze napędzana bezemisyjnym silnikiem o mocy 156 koni mechanicznych. Za taki wóz musisz zapłacić co najmniej 169 400 złotych brutto, a egzemplarz w najbogatszej wersji wyposażenia Summit to wydatek 195 200 złotych brutto.

Tego brakowało w tym modelu. Jeep Avenger 4xe zapowiedziany

Moim zdaniem wkrótce wyniki sprzedaży mocno wzrosną, gdyż całkiem niedawno do oferty dołączyła miękka hybryda z automatyczną skrzynią biegów. Tutaj również pod maską pracuje benzynowy silnik 1.2 o mocy 100 koni mechanicznych, ale rodzaj przekładni mocno poprawia komfort jazdy. Jeep Avenger e-Hybrid to wydatek co najmniej 117 300 złotych brutto.

W drugiej połowie roku 2024 oferta poszerzy się o jeszcze jeden wariant napędowy. Jeep Avenger 4xe to połączenie miękkiej hybrydy o mocy 136 koni mechanicznych oraz małej jednostki elektrycznej umieszczonej na tylnej osi. W rezultacie dostaniesz auto z napędem na cztery koła, czyli jeszcze bardziej dzielne w terenie.