Najdroższy samochód sprzedany przez Internet. W idealnym stanie, z niewielkim przebiegiem

Czy zdarzało Ci się, zupełnie z nudów, wchodzić na portal z ogłoszeniami sprzedaży samochodów i ustawiać sortowanie od najdroższych? Oglądając wystawione na sprzedaż auta warte miliony pozwala nam się rozmarzyć. Jeden ze stosunkowo młodych portali zajmujących się sprzedażą ekskluzywnych samochodów właśnie zanotował rekordową kwotę.

Oto najdroższy samochód sprzedany kiedykolwiek przez Internet

Firma SBX Cars jest własnością kobiety, na którą być może już kiedyś natknąłeś się w sieci. Autorka internetowa ukrywająca się pod pseudonimem Supercar Blondie postanowiła zająć się sprzedażą wyjątkowych samochodów. Oferta jej „sklepu” jest naprawdę imponująca.

Jednym z samochodów, który niedawno znalazł nowego właściciela, jest Lamborghini Veneno Roadster. Szczęśliwy nabywca kupił auto online płacąc za nie rekordową sumę 6 milionów dolarów. Poprzedni rekord należał do Ferrari LaFerrari Aperta, które sprzedało się za 5.36 miliona dolarów.

Ponad 24 550 000 złotych, bo na tyle według aktualnego kursu można przeliczyć kwotę 6 milionów dolarów, kosztował włoski supersamochód wyprodukowany w 2015 roku. Jest to niezwykle rzadki model, gdyż Lamborghini zbudowało wyłącznie 9 egzemplarzy Veneno Roadster.

2015 Lamborghini Veneno Roadster
2015 Lamborghini Veneno Roadster

Ten konkretny samochód, wykończony czarnym włóknem węglowym i posiadający zielone akcenty, został zamówiony przez członka rodziny królewskiej z Arabii Saudyjskiej. Od 2015 roku na liczniku Veneno Roadster pojawiło się tylko 1778 kilometrów przebiegu, więc można powiedzieć, że silnik jest ledwo dotarty.

Co oferuje Lamborghini Veneno Roadster z 2015 roku?

Lamborghini zbudowało model Veneno na bazie znacznie bardziej popularnego Aventadora. Włosi chcieli w ten sposób uczcić 50-lecie swojej marki, które przypadało na rok 2013. W momencie debiutu samochód kosztował 4 miliony dolarów, co czyniło go jednym z najdroższych produkcyjnych aut na świecie.

Zazwyczaj przy okazji takich limitowanych aut, to wersje Roadster są rzadsze od Coupe. Tutaj jednak stało się odwrotnie, gdyż oprócz dziewięciu Roadsterów zbudowano zaledwie cztery sztuki Veneno Coupe. Veneno Roadster zaprezentowano w 2014 roku.

2015 Lamborghini Veneno Roadster
2015 Lamborghini Veneno Roadster

Za napęd Veneno odpowiada wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na wszystkie cztery koła trafia moc 751 koni mechanicznych, dzięki którym przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2.8 sekundy w Coupe i 2.9 sekundy w Roadsterze. Prędkość maksymalna to 355 km/h.

Jestem przekonany, że nowy właściciel nigdy nie straci na samochodzie, za który zapłacił ponad 24 miliony złotych. Jego wartość z pewnością będzie stale rosła, lub chociaż utrzymywała się na podobnym poziomie. To świetna inwestycja.