Stylowy SUV z Polski ma świetną cenę. Tysiące rodzin rozważają jego zakup

Sporo zamieszania wprowadziła premiera nowego modelu włoskiego producenta, który oferuje jedne z najbardziej stylowych aut na rynku. Alfa Romeo Junior, bo o niej mowa, miała się pierwotnie nazywać zupełnie inaczej. Samochód, który będzie produkowany w Tychach, otrzymał właśnie polski cennik.

  • Nowa Alfa Romeo Junior trafia do polskiej oferty
  • W sprzedaży pojawiła się miękka hybryda i elektryk
  • Cennik startuje od 129 600 złotych brutto

Pierwotny plan Włochów zakładał, że nowy, kompaktowy crossover będzie nosił nazwę Milano. Niestety, wywołało to oburzenie ze strony włoskich władz i decyzję ostatecznie zmieniono.

Chodziło o przepisy, które zakazują wykorzystywania włoskich nazw dla produktów, które nie są produkowane we Włoszech. Ostatecznie więc, w salonach Alfy Romeo będziesz musiał szukać modelu Junior.

Tym razem z Polski do słonecznego Portofino. Alfa Romeo Milano będzie produkowana w Tychach

Wydaje mi się, że do dilerów ruszy wielu polaków, gdyż cena opublikowana przez importera jest naprawdę atrakcyjna. Dochodzi do tego fakt, że klienci uwielbiają SUV-y i crossovery, więc sukces może być murowany.

Ile kosztuje Alfa Romeo Junior w Polsce?

Na polskim rynku dostępne są trzy warianty napędowe, w tym dwa w pełni elektryczne. Najtańszą opcją jest Alfa Romeo Junior Ibrida, która skrywa pod maską 3-cylindrową miękką hybrydę o pojemności 1.2 litra i mocy 136 koni mechanicznych.

Za auto w bazowej wersji wyposażenia zapłacisz 129 600 złotych brutto. W standardzie otrzymujesz między innymi 17-calowe felgi, oświetlenie Full LED, dwa 10-calowe ekrany na desce rozdzielczej czy automatyczną klimatyzację.

2024 Alfa Romeo Junior
2024 Alfa Romeo Junior

Dostępna jest również nieco bogatsza odmiana o nazwie Ibrida Speciale. Za takie auto trzeba zapłacić 139 600 złotych brutto i dodatkowo otrzymujesz w nim 18-calowe felgi, elektrycznie regulowane fotele i system wspomagania jazdy na poziomie drugim.

Wspomniana wyżej miękka hybryda połączona jest z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Deklarowane średnie zużycie paliwa to 5.2 litra na 100 kilometrów, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,9 sekundy.

Włosi oferują model Junior również w wersji elektrycznej i to w dwóch wariantach mocy. Aby stać się posiadaczem bezemisyjnego crossovera produkowanego w Polsce trzeba przygotować co najmniej 173 200 złotych brutto.

2024 Alfa Romeo Junior
2024 Alfa Romeo Junior

Właśnie tyle kosztuje bazowa Alfa Romeo Junior Elettrica z silnikiem o mocy 156 koni mechanicznych. Lepiej wyposażony wariant Junior Elettrica Speciale to już wydatek 183 200 złotych brutto.

Na szczycie oferty znalazła się Alfa Romeo Junior Elettrica Veloce. Tutaj kierowca ma do dyspozycji sportowe zawieszenie, mechanizm różnicowy Torsen i 240 koni mechanicznych. Takim autem da się przyspieszyć od 0 do 100 km/h w równe 6 sekund, ale jeszcze niestety nie podano polskiej ceny tego wariantu.

Źródło: Stellantis, motofilm.pl