Rodzinny elektryk z zasięgiem ponad 1000 km za mniej niż 120 tys. zł. ONVO L60 będzie hitem

Marka NIO wystartowała ze swoją działalnością dopiero 10 lat temu. W 2014 roku powstał chiński start-up, który rozwija się aktualnie w piekielnie szybkim tempie. W ofercie znajduje się aktualnie aż osiem elektrycznych modeli i dwoma z nich miałem już okazję jeździć. Teraz NIO zaprezentowało swoją drugą markę o nazwie ONVO. Przypominam, że chińska firma istnieje na rynku zaledwie od 10 lat.

NIO ma nadzieję na dotarcie do jeszcze większej liczby klientów. Aktualnie na całym świecie udało się sprzedać już ponad 500 000 samochodów, ale oczywiście Chińczycy mają ochotę na dużo więcej.

Nowa marka ONVO skierowana jest głównie do rodzin. Producent chce stworzyć linię modelową, która będzie się charakteryzowała wysoką praktycznością, efektywnością napędu oraz atrakcyjną ceną.

2024 ONVO L60
2024 ONVO L60

Nazwa pochodzi od słów „On Voyage„, co w języku chińskim można przetłumaczyć na „Le Dao” czyli „ścieżkę do szczęścia„. Nowe logo również ma się kojarzyć ze wzrostem i sukcesami.

ONVO L60 to pierwszy SUV nowej marki NIO

Pierwszym modelem nowej marki NIO jest średnich rozmiarów SUV z nadwoziem w stylu coupe. Nosi on nazwę ONVO L60 i trafi on na rynek chiński już w trzecim kwartale 2024 roku.

Zbyt wielu informacji na temat układu napędowego niestety nie podano, ale auto skorzysta z technologii, którą znamy z NIO. Możliwa więc będzie wymiana akumulatora na stacji NIO Power Swap.

2024 ONVO L60
2024 ONVO L60

Producent poinformował jedynie, że średnie zużycie energii ONVO L60 to zaledwie 12.1 kWh/100 kilometrów. Korzystając z największej dostępnej baterii Ultra Long Range możesz więc uzyskać zasięg przekraczający 1000 kilometrów (CLTC). Na pokładzie znajdziesz architekturę 900 V.

Przypomnę tylko, że NIO powoli wprowadza do oferty nowy akumulator o pojemności aż 150 kWh. Klienci będą mogli z niego skorzystać w ramach abonamentu i zamontować go w swoim „starym” NIO.

Z Polski do Chorwacji bez ładowania. Trzy testy potwierdziły, że dla tego elektryka to „pikuś”

ONVO L60 zaoferuje funkcje inteligentnej jazdy i mnóstwo systemów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby sprawnie i komfortowo podróżować z całą rodziną.

Nowy SUV z nadwoziem w stylu coupe ma według NIO na nowo zdefiniować pojęcie samochodu rodzinnego. Po poznaniu z bliska aut tej chińskiej marki jestem przekonany, że ONVO również odniesie sukces. Jakość wykonania, sprawne działanie systemu i efektywny napęd to elementy, których w NIO nie brakuje.

2024 ONVO L60
2024 ONVO L60

Producent pochwalił się również informacją dotyczącą ceny. ONVO L60 dostępne jest już teraz w preorderze i jego cena to 219 900 renminbi, czyli niecałe 120 000 złotych. Nawet Tesla nie jest tak bardzo przystępna cenowo.

Mam nadzieję, że zarówno NIO jak i ONVO wkrótce oficjalnie pojawią się na rynku polskim. Aktualnie nad Wisłą działa jedynie prywatny importer, który stara się rozpromować chińską markę w naszym kraju.