Czeski prezent na Nowy Rok. Skoda Octavia doczeka się faceliftingu

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jednym z najbardziej popularnych modeli samochodów z Czech jest Skoda Octavia. Czwarta jej generacja zadebiutowała w 2019 roku, więc już od dłuższego czasu jest obecna na rynku.

Auto cieszy się sporym zainteresowaniem, a to głównie za sprawą oszczędnych jednostek napędowych i atrakcyjnej ceny. W polskich salonach można kupić nowy egzemplarz już za 100 200 złotych brutto.

Na szczycie oferty znajdują się usportowione warianty RS, dostępne zarówno w wersji liftback jak i kombi. Octavia RS może być skonfigurowana z 2.0 litrowym silnikiem TDI o mocy 200 koni mechanicznych lub 2.0 litrowym TSI generującym 245 koni mechanicznych.

Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS

Za taką Octavię trzeba zapłacić już ponad 150 000 złotych, a konkretnie 156 320 złotych. Właśnie od takiej kwoty startuje cennik odmiany RS, a kończy się on na wartości 183 650 złotych za kombi w Dieslu z napędem na cztery koła.

Skoda Octavia po faceliftingu już wkrótce

Czeski producent postanowił ujawnić nam dość ciekawą informację na początku 2024 roku. Już w lutym odbędzie się premiera Skody Octavii po faceliftingu.

Podobnie jak w przypadku Volkswagena Golfa, na wielkie zmiany raczej nie liczymy. Pojawią się tu zapewne przemodelowane zderzaki, nowy wzór lamp z przodu i z tyłu i dodatkowe kolory lakierów i wzory felg w ofercie.

Skoda Octavia Combi
Skoda Octavia Combi

Wewnątrz można się spodziewać nieco większego ekranu obsługującego system inforozrywki. Być może delikatnej poprawie ulegnie również jakość materiałów użytych do wykończenia.

Póki co nie wiadomo nic na temat zmian w ofercie napędowej. Jest szansa, że hybrydy typu plug-in otrzymają nieco więcej mocy i usprawnione baterie zapewniające lepszy bezemisyjny zasięg.

Oficjalnie dowiemy się wszystkiego już niebawem, bo w lutym 2024 roku. Dokładnej daty premiery jeszcze nie ujawniono, ale być może wydarzy się to pod koniec miesiąca, na targach motoryzacyjnych w Genewie.

2024 Skoda Octavia Facelifting
2024 Skoda Octavia Facelifting

Póki co, fani marki Skoda mogą podziwiać przykryty płachtą egzemplarz odświeżonej Octavii. Krótkie wideo z takim właśnie widokiem pojawiło się na mediach społecznościowych czeskiego producenta.

Źródło: Skoda, motofilm.pl