Wyszedł z luksusowego hotelu do swojego Pagani. “Huayra warta 15 mln zł odmówiła posłuszeństwa i narobiła mu wstydu” (wideo)

Wsiadając o poranku do samochodu, czasami może nas czekać niemiła niespodzianka. Nasze auto po prostu odmówi posłuszeństwa i nie będzie miało ochoty odpalić silnika.

Może się tak zdarzyć zarówno w starym i tanim modelu, jak i w bardzo drogim supersamochodzie. Przekonał się o tym bohater załączonego nagrania wideo.

Zatankował McLarena F1 dieslem. Zrozumiał swój błąd dopiero, gdy auto nie chciało odpalić

Zszedł on rano do swojego Pagani, które zaparkował pod luksusowym hotelem i miał ochotę na przejażdżkę po mieście. Niestety, 12-cylindrowy silnik nie chciał odpalić.

Początkowo myślano, że po prostu padł akumulator i należy go podładować. Właściciel pociągnął więc przedłużacz z hotelu i podłączył auto do prądu.

Gdy to nie przyniosło skutku stwierdzono, że może w zbiorniku nie ma paliwa. Po chwili jeden z parkingowych przybiegł na miejsce z kanistrem benzyny.

https://youtu.be/6H-ju2qcUws

Niestety nie zachowano tu nadmiernej ostrożności i część łatwopalnej cieczy ściekała po pięknym, niebieskim lakierze. Mamy nadzieję, że panowie szybko to oczyścili.

Ostatecznie udało się samochód uruchomić. Oczywiście, sytuacja ta zgromadziła dookoła wielu obserwatorów. Wśród nich z pewnością znalazło się kilka osób, które z dumą twierdziły, że „ich stary Passat nie ma takich problemów”.

Mamy tu do czynienia najprawdopodobniej ze standardowym egzemplarzem Pagani Huayra. Włosi zbudowali tylko 100 egzemplarzy „bazowej” odmiany tego modelu.

Pagani Huayra
Pagani Huayra

Za plecami kierowcy znajduje się podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Jednostka produkcji Mercedesa-AMG generuje 730 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów.

Producent deklaruje, że auto potrzebuje zaledwie 3,3 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna Pagani Huayra wynosi natomiast 360 km/h.

Parkingowy zlał się potem. Nie mógł zamknąć drzwi w Pagani Huayra wartym 11 mln zł (wideo)

Cena bazowego Pagani Huayra startowała od około 1 100 000 euro netto, czyli jakichś 5 000 000 złotych. Auto oczywiście zyskało na wartości i obecnie na rynku wtórnym możemy znaleźć egzemplarze kosztujące nawet 15 000 000 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Laps of Lux (@lapsoflux)