Nie zapłacił raty leasingowej za auto, “bo stopy procentowe wysokie”. Zabrali mu furę w 4 sekundy (wideo)

Wszechobecny kryzys sprawia, że niektórzy obywatele miewają spore kłopoty finansowe. Raty kredytów, które wzięli w przeszłości, drastycznie urosły.

Nie wszyscy oczywiście mogą sobie pozwolić na większe wydatki. Zdarza się więc, że w końcu trzeba podjąć decyzję o sprzedaży cennych rzeczy, takich jak chociażby samochody.

“Upolowali” ją przy tankowaniu. “Tak się kończy zwlekanie ze spłatą raty leasingowej” (wideo)

Niektórzy próbują być cwani i testują cierpliwość banku. Nie robią nic z ponagleniami do zapłaty i nadal użytkują samochód, na który już ich nie stać.

Niektórzy nie mają pojęcia, jakie mogą być tego konsekwencje. W pewnych przypadkach dochodzi po prostu do zabrania auta spod domu lawetą.

Istnieje oczywiście duża szansa, że posiadacze nie będą chcieli oddać pojazdu po dobroci. Kierowcy transporterów mogą się spotkać nawet z bardzo agresywnym zachowaniem.

Właśnie dlatego stworzono pojazdy, które są w stanie odholować auto dosłownie w kilka sekund. Laweciarz nie musi nawet na chwilę opuszczać swojej kabiny.

Tego typu akcję zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jego bohater otrzymał dane dotyczące lokalizacji, oraz opis samochodu, który powinien przyprowadzić na parking.

Cała akcja zajęła mu dosłownie kilkanaście sekund. Ramię lawety było wysunięte jeszcze zanim dojechał pod wskazany adres. Wystarczył tylko odpowiedni manewr cofania, zabezpieczenie chwytaka i wrzucenie biegu do przodu.

„Właściciel” samochodu był akurat na podwórku i w ostatniej chwili zauważył co się dzieje. Próbował jeszcze gonić laweciarza, ale pomimo dość szybkiego biegu było już na to za późno.

Nie mógł się pogodzić z myślą, że nie stać go już na leasing. “Odebrał swoje auto siłą” (wideo)

Po chwili Dodge Grand Caravan był już „w rękach” laweciarza. Teraz wystarczyło już tylko dojechać na parking. Właściciel pojazdu będzie miał nauczkę, aby płacić kolejne raty na czas.