Dzieciaki znalazły na ulicy “opuszczone” Ferrari. Poświęcili mnóstwo czasu i teraz wygląda jak nowe. “Znalezione nie kradzione” (wideo)

Z pewnością kojarzysz powiedzenie „znalezione nie kradzione”. Czasami uda nam się, zupełnym przypadkiem, znaleźć na ulicy kilka monet, które wypadły komuś z kieszeni.

Jak się okazuje, niektórzy mają na tyle szczęścia, że znajdują coś dużo bardziej cennego. Autorom załączonego nagrania wideo udało się trafić na opuszczone Ferrari.

Sieć obiegły zdjęcia “opuszczonych” hypercarów. “Świetny grafik zrobił wszystkich w bambuko”

Szczegółów niestety nie znamy, ale z filmu wynika, że auto stało przez dłuższy czas na ulicy. Zupełnie tak, jakby właściciel zapomniał gdzie go zostawił lub po prostu go porzucił.

Karoseria była zniszczona i mocno zabrudzona, a wiele elementów, w tym większość wnętrza, po prostu rozkradziono. Autorzy nagrania postanowili zaopiekować się tym egzemplarzem.

Ferrari 458 Spider
Ferrari 458 Spider

Udało się im zorganizować lawetę i przetransportować Ferrari do profesjonalnego warsztatu. Tam mogli się zająć procesem naprawy i renowacji wszystkich elementów.

Po wielu godzinach prac udało im się tego dokonać. Wiele elementów musieli zakupić, a niektóre z nich postanowiono zmodyfikować, używając technologii druku 3D.

Niestety nie znamy całej historii i nie wiemy z jakiego powodu auto zostało porzucone na ulicy. Nie wiemy też kto był jego poprzednim właścicielem.

Niewiarygodna historia

W dzisiejszych czasach możemy nawet podejrzewać, że cała akcja została zaplanowana i specjalnie doprowadzono Ferrari do takiego stanu, aby później zarobić krocie na wyświetleniach filmu z realizacji. Obecnie możemy się spodziewać wszystkiego.

Ferrari 458 Spider
Ferrari 458 Spider
Ferrari 458 Spider
Ferrari 458 Spider

Ferrari 458 Spider produkowano w Maranello w latach 2013-2015. Za napęd tego modelu odpowiada wolnossący silnik V8, którego pojemność wynosi 4.5 litra.

Wystawią na aukcję samochody, które zbierał od 40 lat. “Część z nich trzymał w kościele” (wideo)

Za pośrednictwem 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej, na tylną oś trafia moc 570 koni mechanicznych i 540 niutonometrów momentu obrotowego. Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 320 km/h.