Zabrał nowe Porsche 911 Dakar na Nurburgring. Stwierdził, że “limity toru go nie dotyczą” (wideo)

Kilku producentów podjęło próbę stworzenia uterenowionej wersji swojego samochodu sportowego. Mamy na rynku takie propozycje jak Lamborghini Huracan Sterrato czy Porsche 911 Dakar.

Tego typu wozy dają możliwość szybkiej jazdy po niezbyt równym terenie. Bez problemu zaszalejemy na odcinkach szutrowych i nie musimy się martwić o niski prześwit.

Porsche 911 Dakar z namiotem dachowym to hit. “Zanocował przy torze wyścigowym” (wideo)

Uterenowione auta sportowe pozwalają na znajdowanie nowych ścieżek na torach wyścigowych. Jeden z takich właśnie przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Kierowca Porsche 911 Dakar wybrał się na niemiecki tor Nurburgring. Dzięki nowemu zawieszeniu i oponom był w stanie w kilku miejscach skrócić sobie drogę. Chociażby poprzez bardzo stromy podjazd Steilstrecke.

Porsche 911 Dakar
Porsche 911 Dakar

Porsche 911 Dakar bazuje na Carrerze 4 GTS. Oznacza to, że w komorze silnika znajduje się podwójnie turbodoładowany, 6-cylindrowy bokser o pojemności 3.0 litrów.

Kierowca ma do dyspozycji moc 480 koni mechanicznych i moment obrotowy 570 niutonometrów. Parametry te trafiają oczywiście na wszystkie cztery koła.

Porsche 911 Dakar jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Jego prędkość maksymalna, ze względu na opony, jest stosunkowo niska i wynosi 240 km/h.

Lamborghini pokazało jak wygrać z mocniejszym. Huracan Sterrato w akcji na Nurburgring (wideo)

Porsche zamierza sprzedać na całym świecie tylko 2500 egzemplarzy 911 Dakar. Chcąc zamówić jeden z nich w polskim salonie musisz się liczyć z wydatkiem co najmniej 1 189 000 złotych.