Wybrał się na przejażdżkę motocyklem. “Zamiast kasku założył maskę spawalniczą” (wideo)

Aby poruszać się na motocyklu po drogach publicznych, obowiązkowe jest ubranie kasku. Gdy policjant przyłapie nas na jeździe bez niego, grozi nam mandat w wysokości 100 złotych oraz 5 punktów karnych.

Jego założenie jest oczywiście kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Dziwi więc fakt, że nadal znajdują się tak bezmyślne osoby, które łamią ten przepis.

18-letni motocyklista już zdążył stracić prawko. “Policjanci ocenili popisy na 30 punktów” (wideo)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrześni nie mogli uwierzyć, gdy zauważyli o poranku dwóch motocyklistów. Pasażer najwidoczniej nie posiadał swojego kasku, ale wpadł na „genialny pomysł”.

Założył na głowę maskę spawalniczą, którą przykrył kapturem bluzy. Z takim „zabezpieczeniem” czuł się bardzo pewnie i wsiadł na motocykl z 16-letnim chłopakiem.

Panowie zostali zatrzymani do kontroli. Jak się okazało, brak kasku był najmniejszym zmartwieniem pasażera. W policyjnej bazie danych widniał on jako poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Młody motocyklista robi sobie “jaja” z policji. “Nic nie zrobili, bo nie byli przeszkoleni” (wideo)

16-latek kierujący motocyklem posiadał uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdu. Jednak w związku z nieodpowiednim przewożeniem pasażera, sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Źródło: wrzesnia.policja.gov.pl