Właściciel Bugatti myśli, że może tamować ruch, bo jest bogaty. “Najadł się i pośmiał” (wideo)

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Czasami jednak możemy odnieść wrażenie, że niektórzy majętni ludzie mają pewne problemy z myśleniem i zachowują się w dziwny sposób.

Z pewnością też kiedyś doświadczyłeś niezbyt miłego spotkania z kimś „bogatym”, komu wydawało się, że może robić wszystko co mu się podoba. Często na przykład zdarza się, że takie osoby uważają, iż przepisy ich nie dotyczą.

Myślał, że bezkarnie może parkować swojego Rolls-Royce gdzie chce. “No to się zdziwi” (wideo)

Wielokrotnie widywaliśmy już chociażby nieprawidłowo zaparkowane bardzo drogie samochody. Należy oczywiście zaznaczyć, że nie każdy, komu w życiu się udało pod względem finansowym, zachowuje się w ten sposób.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Z takim jednak przykładem miał do czynienia autor załączonego nagrania wideo. Podczas wieczornego spaceru po francuskim Cannes usłyszał hałas kłótni i klaksony.

Podchodząc bliżej zauważył dwa imponujące wozy w postaci Bugatti Chirona i Mercedesa Klasy G w wydaniu AMG 63 6×6. Samochody te miały założone saudyjskie tablice rejestracyjne.

Jak się okazało, kierowcy obu aut po prostu zatrzymali się na środku pasa ruchu i zablokowali przejazd. Utworzyły się przez to spore utrudnienia, które mocno zdenerwowały pozostałych podróżujących.

Mercedes-AMG G 63 6x6
Mercedes-AMG G 63 6×6

Jeden z kierowców wyszedł ze swojego auta i zaczął krzyczeć na gościa siedzącego w Bugatti. Nie zrobiło to jednak na nim wrażenia i kazał po prostu jeszcze trochę poczekać.

W obu pojazdach przebywali ochroniarze bogatej saudyjskiej rodziny, która w pobliskiej restauracji spożywała kolację. Dopiero po dłuższej chwili wyłonili się oni zza rogu i z wielkim uśmiechem na twarzy wsiedli do aut.

Najwidoczniej rozbawiło ich to, że pozostali uczestnicy ruchu ze zdenerwowaniem oczekiwali na zwolnienie pasa ruchu. To przerażające, że niektórzy są w stanie się tak zachowywać.

Bugatti Chiron Veyron Rolls Royce Cullinan
Bugatti Chiron Veyron Rolls Royce Cullinan

Mercedes-AMG G 63 6×6 został wyprodukowany w liczbie tylko 100 egzemplarzy. Każdy z nich kosztował bazowo 1 700 000 złotych, a dzisiaj ich ceny to średnio 3 500 000 złotych.

Pod maską tego modelu pracuje 5.5 litrowy silnik V8 o mocy 544 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna G 63 6×6 to 160 km/h.

Osiągi Bugatti Chirona z pewnością znasz już na pamięć. Poczwórnie turbodoładowana jednostka W16 o pojemności 8.0 litrów generuje 1500 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów.

Mercedes-AMG G 63 6x6
Mercedes-AMG G 63 6×6

Rosjanin myślał, że może parkować swoje AMG gdzie mu się podoba. Lawetę gonił pieszo (wideo)

Chiron jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy, a od 0 do 300 km/h w 13,1 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 420 km/h, a cena nowego egzemplarza startowała od około 12 000 000 złotych netto.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez This is Riviera (@thisisriviera)