Wjechał prosto pod tramwaj Ferrari wartym 16 mln zł. Nogi mu zmiękły, gdy to zobaczył (wideo)

Wiele wypadków i kolizji spowodowanych jest tylko i wyłącznie poprzez głupi błąd kierowcy. Nie zawsze mamy do czynienia z brawurą czy przekraczaniem prędkości.

Od momentu zdarzenia pokazanego na załączonym nagraniu wideo, jego bohater z pewnością będzie jeździł jeszcze bardziej ostrożnie. Szczególnie korzystając z tak wyjątkowego auta.

Za starym Ikarusem dostrzegł rzadkie LaFerrari. “Hałas 6.3 V12 obudził całą okolicę” (wideo)

W kadrze widzimy szczęśliwego właściciela Ferrari LaFerrari na tablicach rejestracyjnych z Genewy. W tym szwajcarskim mieście możemy spotkać naprawdę rzadkie i drogie samochody.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Kierowca Ferrari został przyłapany przez jednego ze spotterów. Miał on właśnie skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego.

Tym razem jednak o mały włos nie doszło do tragedii. Na drodze znajdowały się bowiem tory tramwajowe, po których od czasu do czasu przemieszczają się pojazdy szynowe komunikacji miejskiej.

Kierowca Ferrari nie widział, że z naprzeciwka właśnie nadjeżdża tramwaj. Mocno zwolnił przejeżdżając przez torowisko, gdyż chciał przepuścić pieszych znajdujących się na przejściu.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

W ostatniej chwili zauważył, że wjechał prosto pod koła motorniczemu. Na szczęście jeden z pieszych zauważył co się dzieje i przyspieszył krok, aby kierowca Ferrari mógł uciec sprzed tramwaju.

Tym razem zakończyło się bez strat, ale strach pomyśleć jakie mogły być konsekwencje zderzenia. Średnia wartość Ferrari LaFerrari na rynku wtórnym to aktualnie około 16 milionów złotych.

Włosi zbudowali tylko 499 egzemplarzy tego modelu. Jego premiera miała miejsce w marcu 2013 roku podczas targów w Genewie, a produkcja trwała w latach 2013-2018.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari jest hybrydą typu plug-in, której sercem jest wolnossący silnik V12 o pojemności 6.3 litra. Sama jednostka spalinowa generuje 800 koni mechanicznych i 700 niutonometrów.

Do tego mamy 163-konny motor elektryczny, dzięki czemu kierowca ma do dyspozycji 963 konie mechaniczne i ponad 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje mniej niż 3 sekundy, a od 0 do 300 km/h 15 sekund. Prędkość maksymalna przekracza natomiast 350 km/h.

Ferrari LaFerrari Aperta
Ferrari LaFerrari Aperta

Nie mógł się oprzeć i zrobił coldstart LaFerrari 6.3 V12. “Biedna Mazda się wystraszyła” (wideo)

Oprócz 499 sztuk Ferrari LaFerrari Coupe, Włosi zbudowali również 210 egzemplarzy LaFerrari Aperta, czyli z otwartym dachem. Jakiś czas temu sprzedano jeden z egzemplarzy za ponad 22.5 miliona złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez A.C.T (@act_super_cars)