Tak Quattro radzi sobie z mocą 1000 KM w RS7. “Nawet na mokrym nie ma problemów” (wideo)

Flagowe modele Audi, czyli te oznaczone literkami RS, oferują kierowcy rewelacyjne osiągi i świetne właściwości jezdne. Mamy tam do czynienia z legendarnym napędem Quattro.

Dla niektórych właścicieli, moc 600 koni mechanicznych staje się po pewnym czasie niewystarczająca. Właśnie takim parametrem może się pochwalić chociażby Audi RS7 C8 Sportback.

Tym Audi RS7 przegonisz każdego na autobahn. “Ponad 1000 KM robi przeciąg aż miło” (wideo)

Posiadacz egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo postanowił trochę namieszać pod maską. Zmodyfikował 4.0 litrowe V8 w taki sposób, aby generowało ono 1000 koni mechanicznych.

Niektórzy mogliby uznać, że to już za dużo jak na takie auto. Że nie da się tej mocy opanować, ani optymalnie z niej skorzystać. Właściciel czarnego RS7 ma jednak inne zdanie.

Jak widać na załączonym nagraniu wideo, nawet skorzystanie z procedury startu na mokrej nawierzchni nie sprawia żadnych problemów. Napęd Quattro i systemy sprawiają, że auto zachowuje się bardzo stabilnie.

Nowe Audi RS7 Performance w akcji. “Usunęli wygłuszenie, żebyś lepiej słyszał 4.0 V8” (wideo)

Od niedawna, w ofercie Audi znalazły się modele RS6 i RS7 w wydaniu Performance. Są one nieco mocniejsze, bo mają 630 koni mechanicznych i zapewniają jeszcze więcej emocji podczas jazdy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tybalt Peake (@tybaltpeake)