Sprawdził na autobahn jak szybkie jest Ferrari kolegi. Wyprzedzał TIR-y przy 340 km/h (wideo)

Zakup samochodu marki Ferrari jest marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Najprawdopodobniej to właśnie te auta najczęściej pojawiają się na plakatach porozwieszanych w pokojach takich osób.

Seryjne modele zapewniają świetne osiągi i mnóstwo emocji z jazdy. Po pewnym czasie najbardziej wybredni klienci mogą odczuć niedosyt. Właśnie dla nich istnieją firmy takie jak Novitec.

Zabrał Ferrari F12berlinetta na autobahn. “300 km/h to dla tego V12 czysta formalność” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć Ferrari F8 Tributo zmodyfikowane przez tego tunera. Moc nie została podniesiona i nadal mamy tu do dyspozycji 720 koni mechanicznych generowanych przez 3.9 litrowy silnik V8.

Na pokładzie pojawił się jednak nowy układ wydechowy, który zapewnia lepsze doznania dźwiękowe. Tuner posiada w swojej ofercie pakiet zwiększenia mocy do ponad 800 koni mechanicznych, ale czy jest to tu potrzebne?

Na nagraniu możesz zobaczyć jak przyspiesza 720-konne Ferrari na niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości. Na liczniku bardzo szybko pojawiła się liczba „300” i na aucie w ogóle nie zrobiło to wrażenia.

Novitec wycisnął 868 KM z Ferrari 296 GTB. “To dopiero początek zabawy z tym autem” (wideo)

Wrażenie musiało to natomiast robić na kierowcach ciężarówek, którzy byli wyprzedzani z tą prędkością. Z pewnością był to dla nich szokujący widok.

https://youtu.be/XNYVhXFz9jk?t=20