Polskie miasto nie odpuści kierowcy Renault. “Kraków chce 150 tys. na naprawę muru” (wideo)

W połowie lipca 2023 roku, cały kraj obiegła informacja o tragicznym wypadku, do którego doszło w Krakowie. Kierowca Renault Megane R.S. złamał mnóstwo przepisów i stracił panowanie nad autem.

W wyniku wypadku zginęło aż czterech młodych mężczyzn. Sprawa ta nadal się ciągnie i co jakiś czas wypływają nowe, szokujące informacje. Chociażby takie, że kierowca miał we krwi 2,3 promila alkoholu, a auto nie posiadało nawet tylnej kanapy.

Tak wyglądała ostatnia jazda 4 chłopaków w Megane R.S.. “Dachowanie w Krakowie” (wideo)

Głos zabrały również władze miasta Krakowa. Samochód dachujący na deptaku wyrządził sporo szkód i magistrat będzie się starał o zwrot kosztów remontu fragmentów muru.

Wstępne wyliczenia mówią o konieczności naprawy murku o długości 14 metrów. Miałoby to się wiązać z wydatkiem co najmniej 150 000 złotych, i to w optymistycznej wersji. Władze miasta będą próbowały uzyskać te pieniądze z ubezpieczenia samochodu.

Nie mamy tu do czynienia jedynie z „ozdobnym murem”. Pełni on funkcję wału przeciwpowodziowego, więc jego nienaganny stan jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa miasta.

Kierowca znanego Renault Megane R.S. pilotował kolegę w Audi. “Z gazem do lewej. Zdążysz” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć symulację zdarzenia. Autorzy filmu zadali sobie trudu aby przeanalizować możliwy przebieg śmiertelnego wypadku Renault Megane R.S..

Zdjęcie główne: malopolska.policja.gov.pl