Polacy zginęli w Renault Megane R.S. Trophy. “Na nowszy model niż Patryka, złożyli się po 200 zł?”

O poranku dotarły do nas tragiczne wiadomości z miejscowości Harmęże, położonej w województwie małopolskim. W sobotę, 12 sierpnia, około godziny 3:30 doszło tam do tragicznego wypadku.

Trzech młodych mężczyzn wybrało się na nocną przejażdżkę żółtym Renault Megane R.S.. Auto zostało wynajęte z wypożyczalni i panowie chcieli sprawdzić jego potencjał na drogach publicznych.

Tak wyglądała ostatnia jazda 4 chłopaków w Megane R.S.. “Dachowanie w Krakowie” (wideo)

Niestety, kierowca w pewnym momencie stracił panowanie nad sportowym francuskim hatchbackiem i doprowadził do wypadku. Auto dachowało i uderzyło w słup energetyczny.

Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby w wieku około 25 lat. Mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów i policja stara się teraz ustalić ich tożsamość.

Od razu na myśl przychodzi nam zdarzenie z lipca 2023 roku. W Krakowie również doszło do tragicznego wypadku Renault Megane R.S., w którym zginęło aż czterech mężczyzn.

Renault Megane R.S. Ultime
Renault Megane R.S. Ultime
Renault Megane R.S. Ultime
Renault Megane R.S. Ultime

Tym razem mamy do czynienia z nowszą generacją tego samochodu. Renault Megane R.S. Trophy skrywa pod maską jednostkę benzynową o pojemności 1.8 litra, która generuje moc 300 koni mechanicznych.

Potencjał ten trafia na przednią oś, dzięki czemu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna Renault Megane R.S. Trophy wynosi 262 km/h.

“Nowy” film z popisami kierowcy Renault Megane R.S.. “Bezpiecznie szybka jazda” (wideo)

Koszt wynajmu takiego samochodu na dobę to około 650 złotych, czyli w tym przypadku nieco ponad 200 złotych na osobę. Jest to zazwyczaj jedna z najtańszych opcji wśród ofert wypożyczalni samochodów sportowych.

Wypadek Renault Megane RS Harmęże
Wypadek Renault Megane RS Harmęże fot. facebook.com/malarmowo

Zdjęcie główne: malopolska.policja.gov.pl