Polacy chcieli się popisać Maybachem za granicą na wakacjach. “Na nikim ta sztuczka już nie robi wrażenia” (wideo)

Z pewnością widziałeś chociaż raz w sieci nagranie z „podskakującymi” Mercedesami. Jest to funkcja dostępna po dokupieniu opcjonalnego zawieszenia pneumatycznego E-Active Body Control.

Swego czasu co rusz pojawiały się filmy od właścicieli modeli GLE czy GLS, którzy „szpanowali” tym na drogach. Nie jest to natomiast opcja do tego stworzona.

Wstrząśnie Tobą, ale i tak z niego nie wyjdziesz. Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC Coupe (wideo)

Nosi ona nazwę „tryb uwalniania”. Poprzez ruchy karoserii, wywołane pracą pneumatycznego zawieszenia, samochód miał łatwiej uwolnić się z grząskiego podłoża.

Wydaje nam się jednak, ze jakieś 98 procent właścicieli aut wyposażonych w ten układ, nigdy nie wykorzystało tego zgodnie z przeznaczeniem. Zdecydowana większość korzystała z tego do popisywania się przed innymi.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jedną z takich właśnie prób. Spotter poruszający się po Monako w celu sfotografowania najciekawszych samochodów zauważył auto na polskich tablicach rejestracyjnych.

Pod najpopularniejsze kasyno w Europie wjeżdżał akurat czarny Mercedes-Maybach GLS 600. Kierowca chciał jeszcze bardziej zwrócić na siebie uwagę i włączył wspomniany wyżej „Tryb uwalniania”.

W Monako nie robi to już jednak chyba na nikim wrażenia. Większość osób kojarzy już tę opcję i nawet nie było za bardzo zdziwionych widokiem podskakującego Mercedesa.

Mercedes-Maybach GLS 600 skrywa pod maską 4.0 litrowy silnik V8. Podwójnie turbodoładowana jednostka napędowa generuje 557 koni mechanicznych.

Wielki, luksusowy SUV potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Standardowo, jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Ten Mercedes-Maybach giba się jak rezus. Na weselu zatańczy lepiej od wujka Andrzeja (wideo)

W polskich salonach Mercedesa, za bazową odmianę GLS 350 d 4MATIC trzeba zapłacić co najmniej 486 100 złotych. Wersja GLS 600 4MATIC w wydaniu Maybach to już wydatek minimum 960 100 złotych brutto.

https://www.tiktok.com/@carspotter__zg/video/7264152125784050977