Nowe BMW M4 spotkało się na drodze z kombajnem. Ostrzegamy, nie oglądaj jeśli jesteś wrażliwy (wideo)

W okresie letnim dużo częściej możemy spotkać na drogach publicznych wielkie maszyny rolne. Właściciele pól uprawnych muszą się nimi dostać na miejsce pracy.

Takie pojazdy zazwyczaj mają naprawdę spore rozmiary i nie zawsze mieszczą się na jednym pasie ruchu. Trzeba wykazać się wyrozumiałością i umożliwić bezpieczny przejazd rolnikowi.

On nie będzie czekał, aż kombajn przejedzie. “Mam SUV-a Toyoty, więc sobie poradzę” (wideo)

Niestety, przez nieostrożność dochodzi do kolizji, a czasami nawet do wypadków. Bardzo poważny przykład takiego zdarzenia zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Jeden z właścicieli BMW postanowił wybrać się na „dynamiczną” przejażdżkę. Miał ochotę przetestować możliwości swojego M4 Competition xDrive G83 Cabriolet.

BMW M4 Competition xDrive Convertible
BMW M4 Competition xDrive Convertible

W pewnym momencie nie zauważył, że z naprzeciwka nadjeżdża wielki zielony kombajn. Najprawdopodobniej wysoka prędkość spowodowała, że kierowca BMW nie był już w stanie zareagować.

Doszło do poważnego zderzenia, którego skutki możesz zobaczyć na nagraniu. Zarówno maszyna rolnicza jak i sportowe cabrio wyglądają tragicznie. Mamy tylko nadzieję, że nikomu się nic nie stało.

BMW M4 w wersji z otwieranym dachem dostępne jest tylko w topowej odmianie Competition z napędem xDrive. Pod maską tego auta pracuje 3.0 litrowy silnik R6.

BMW M4 Competition xDrive Convertible
BMW M4 Competition xDrive Convertible

Na wszystkie cztery koła trafia moc 510 koni mechanicznych i 650 niutonometrów momentu obrotowego. Siła ta musi sobie poradzić z ogromną masą 1 995 kilogramów.

Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, a standardowo prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h. Dokupując odpowiedni pakiet możemy przesunąć ten limit do 280 km/h.

Pojechał na wieś Pagani za 17 mln zł i jest zdziwiony, że jeżdżą traktory. „Musiał uciekać na pobocze” (wideo)

W polskich salonach BMW, cena M4 Competition xDrive Cabriolet startuje od 511 000 złotych. Za wersję Coupe zapłacimy nieco o 22 000 złotych mniej, czyli 489 000 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BMW TURKEY TEAM (@bmwtrteam)