Na “imprezie dla bogaczy” włączył gaśnicę w Pagani za 12 mln zł. “Szuka go policja” (wideo)

Monterey Car Week to jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w roku. Przez kilka dni, w różnych lokalizacjach rozsianych w Monterey, odbywają się różnego rodzaju wydarzenia.

Wielu klientów, którzy wydają na swoje auta naprawdę spore sumy, z utęsknieniem czeka na The Quail Motorsports Event. Wystawiają się tam producenci najszybszych samochodów na świecie.

Poleciał na Monterey na zakupy. Wrócił z nowym Bugatti. „To tylko 5 milionów dolarów” (wideo)

Wydarzenie to jest biletowane i nie każdy może sobie pozwolić na wzięcie w nim udziału. Organizatorzy chcą zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa i swobody swoim bogatym klientom.

Niestety, nigdy nie uda się przewidzieć, że któryś z odwiedzających będzie chciał zrobić coś niedobrego. Jeden z mężczyzn, który najprawdopodobniej nie był trzeźwy, narobił bałaganu na stoisku Pagani.

Pagani Utopia
Pagani Utopia przód

Włosi wystawili tam swoje najnowsze dziecko, czyli trzeci model w ofercie. Dla wielu klientów była to pierwsza okazja aby zobaczyć na własne oczy Pagani Utopia, a nawet zasiąść za kierownicą.

Jeden z uczestników zauważył w aucie przycisk do uruchamiania awaryjnego systemu gaszenia komory silnika. Uznał, że na oczach pozostałych odwiedzających sprawdzi jak działa.

Nad samochodem nagle pojawiło się sporo dymu i pyłu. Początkowo wszyscy myśleli, że w aucie doszło do pożaru i auto warte 12 milionów złotych za chwilę spłonie.

Pagani Utopia
Pagani Utopia profil

Na szczęście nic takiego się nie stało, ale samo Pagani będzie wymagało żmudnego procesu czyszczenia. Autor tego „dowcipu” po prostu oddalił się z miejsca i teraz jest poszukiwany przez policję.

Funkcjonariusze nawet posiadają personalia podejrzanej osoby, więc znalezienie jej nie powinno być dla nich wielkim problemem. Mamy nadzieję, że mężczyzna zostanie odpowiednio ukarany.

Pagani Utopia to trzeci po Zondzie i Huayrze model w ofercie producenta z San Cesario sul Panaro. Stylistycznie jest on chyba najbardziej stonowany z całej trójki.

Pagani Utopia
Pagani Utopia tył

Prawdziwego ducha Pagani odczujemy natomiast gdy wsiądziemy do wnętrza. Dbałość o szczegóły i jakość wykończenia stoi na najwyższym poziomie, choć sam element oświetlenia nastrojowego budzi w nas mieszane uczucia. Na szczęście, da się to wyłączyć.

Jednostka napędowa, która została właśnie „ugaszona”, to podwójnie turbodoładowany silnik V12 produkcji Mercedesa-AMG. Ma on pojemność 6.0 litrów i generuje moc 863 koni mechanicznych.

Na tylne koła trafia również aż 1 100 niutonometrów momentu obrotowego, więc jazda z wyłączonymi systemami stabilizacji jazdy to już nie przelewki. Szczególnie, jeśli klient zdecyduje się na 7-stopniową przekładnię manualną.

Pagani Utopia
Pagani Utopia wnętrze

Pagani zamierza sprzedać tylko 99 egzemplarzy Utopii, w cenie około 12 000 000 złotych za sztukę. Jesteśmy natomiast przekonani, że wkrótce pojawi się kilka okazji dla osób, które przespały tę możliwość.

Oto wnętrze Pagani Utopia za 12 mln zł. “To oświetlenie zalatuje wiochą” (wideo)

Horacio Pagani uwielbia wprowadzać kolejne specjalne edycje swoich modeli. Istnieje też ogromna szansa, że wkrótce do oferty dołączy Utopia Roadster.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kris Singh (@lamborghiniks)