Mercedes i BMW pokonane przez zalaną drogę. “Stary VW Golf poszedł jak wściekły” (wideo)

Kierowcom czasami przychodzi się zmierzyć z różnego rodzaju przeszkodami na drodze. Jednym z rodzajów takich utrudnień są drogi częściowo zalane wodą.

Może się tak zdarzać chwilowo, na przykład po ulewnych opadach deszczu. Są też jednak miejsca, w których głęboka woda bez przerwy pokrywa jezdnię.

Wielu kierowców w tym miejscu zniszczyło swoje wozy. Ci goście wjeżdżają tu jak do siebie (wideo)

Bardzo możliwe, że widziałeś już kilka nagrań z Rufford Ford. W tej brytyjskiej lokalizacji często stoi ktoś z kamerą i uwiecznia próby wykonywane przez kierowców.

Przez jezdnię przepływa tam rzeka, której głębokość w tym miejscu to kilkadziesiąt centymetrów. Niektórzy kierowcy od razu zawracają i szukają alternatywnej trasy, inni natomiast starają się przejechać przez wodę. Z bardzo różnym skutkiem.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć trzy próby. Właściciele Mercedesa Klasy S i BMW Serii 3 niestety nie będą miło wspominali tej przejażdżki.

Oba auta po chwili odmówiły posłuszeństwa. Kierowca BMW ma dużo gorzej, gdyż jego wóz zatrzymał się jeszcze w wodzie. Mercedes zdołał wyjechać na suchy asfalt.

Musiał przejechać na drugą stronę rzeki. “Poszedł swoją Mazdą MX-5 jak motorówką” (wideo)

Wtedy nadjechał właściciel Volkswagena Golfa szóstej generacji, który pokazał innym „jak się to robi”. Jego niemiecki hatchback nawet trochę uniósł się na tafli wody jak motorówka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Boost Nerd 💨💨 (@boost.nerd)